Zamknij X

Orszak Trzech Króli przejdzie przez Włocławek

2019-01-04 11:24:23, Maciej Kowalczyk

Już w niedzielę 6 stycznia z Placu Wolności wyruszy tradycyjny orszak Trzech Króli. Obchody święta rozpoczną się jednak jeszcze wcześniej od sobotniego (5 stycznia) koncertu kolęd w Muzeum Diecezjalnym

Na koncercie, który rozpocznie się o godz. 19.00 będziemy mogli wysłuchać utworów wykonywanych przez Magdalenę Grzechnik oraz chór NieBo-Tak. Wstęp wolny. 

Już następnego dnia o godzinie 11:00 wspólne świętowanie rozpocznie się na Placu Wolności. To stamtąd o 11:30 tradycyjny orszak przejdzie ulicami miasta do Bazyliki Katedralnej. Msza święta pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa rozpocznie się tam o godzinie 12:00. Tegoroczna będzie mieć wyjątkowy charakter. Przypomnijmy, że na początku grudnia świątynia została wpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na listę Pomników Historii. Na specjalnej gali „100 Pomników Historii na stulecie odzyskania niepodległości” ks. bp Wiesław Mering odebrał z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy rozporządzenie potwierdzające wpisanie katedry pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku na listę. Tegoroczna msza święta z okazji święta Trzech Króli będzie także dziękczynieniem za to wyróżnienie dla świątyni.

Po mszy świętej na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz