Zamknij X

Anwil triumfuje w Kasztelan Basketball Cup 2024

2024-09-23 13:53:09, Q4

Pewne wygrane z Czarnymi Słupsk i Śląskiem Wrocław pozwoliły ekipie Rottweilerów na kolejny sukces przed startem ligowego sezonu. Po zdobyciu Pucharu Marszałka Województwa, tym razem zawodnicy z Włocławka mogli podnieść w górę puchar triumfatora Kasztelan Basketball Cup.

W tegorocznej edycji imprezy obok Anwilu wystąpiły ekipy ze Słupska i Wrocławia. W pierwszym meczu turnieju Anwil bez najmniejszych problemów pokonał ekipę Czarnych Słupsk 87:64 i końcowy triumf w turnieju walczył z ekipą WKS Śląsk Wrocław.

Tu emocji było zdecydowanie więcej. Dość powiedzieć, że przez pierwsze dwie kwarty to goście mogli pochwalić się niewielką, ale jednak przewagą nad włocławianami. Obraz gry zmienił się jednak w drugiej połowie, kiedy włocławianie zdecydowanie poprawili grę w obronie i odnotowali kilka ważnych trafień z dystansu. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy (29:16) w tej części gry i pozwoliła na uzyskanie przewagi, którą ostatecznie udało się utrzymać do końca.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 78:73 i to Anwil wygrał jubileuszową, dwudziestą edycję turnieju.