Tomasz Sikorowski z poparciem Anny Bryłki

2024-07-01 13:10:04, Q4

Tomasz Sikorowski zapowiada walkę o kaskadyzację Dolnej Wisły. Kandydat Konfederacji Nowej Nadziei spotkał się w sobotę z dziennikarzami. Podczas konferencji swoje poparcie dla niego zadeklarowała Anna Bryłka, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Mieliśmy rację wcześniej, mamy teraz, będziemy mieli w przyszłości – tak o programie Konfederacji mówił w sobotę kandydat na senatora. W podobnym tonie wypowiadała się o programie ugrupowania Anna Bryłka:

Od początku mówiliśmy: Nie zgadzajmy się na politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Nie zgadzajmy się na politykę klimatyczną w transporcie, w budownictwie, w rolnictwie. To między innymi w senacie, nie tylko w sejmie, będzie przeprowadzana implementacja „dyrektywy budynkowej”. Dyrektywy, która jest bardzo kosztowna i niszcząca dla polskich gospodarstw domowych, dla budownictwa publicznego. Ta dyrektywa wprowadza między innymi nowe zeroemisyjne budynki publiczne od 2028 roku, budynki prywatne od 2030 roku – przekonywała parlamentarzystka - Szanowni państwo, macie szansę, żeby mieć swojego przedstawiciela w Senacie, który po prostu będzie te niekorzystne rozwiązania blokował – dodała.

Sam Tomasz Sikorowski zwracał uwagę na temat, który już kilkukrotnie pojawił się w dyskusji publicznej podczas trwającej kampanii wyborczej – kaskadyzację Wisły:

Od kilkudziesięciu lat temat nierozwiązany i cały czas zmieniany, odwlekany i blokowany (…). Bardzo ważny temat także dla rolnictwa. Tylko osoby mieszkające koło tamy czują tą presję katastrom, która może się wydarzyć w każdej chwili – przekonywał – Kaskadyzacja jest planowym rozwinięciem wykorzystania gospodarczego polskich rzek, ale także jako rezerwuar wody pitnej dla mieszkańców i wody gruntowej z kanałami wybudowanymi w całym systemie dla polskiego rolnictwa – mówił kandydat.

Wybory uzupełniające do polskiego senatu odbędą się 21 lipca. Lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz