Jarosław Chmielewski pierwszym oficjalnie ogłoszonym kandydatem w wyborach uzupełniających

2024-06-06 11:49:13, Q4

Prawi i Skuteczni to nazwa komitetu wyborczego, który z poparciem Prawa i Sprawiedliwości walczy o wakat w polskim Senacie. Wczoraj oficjalnie ogłoszono nazwisko kandydata. Został nim Jarosław Chmielewski.

Kiedy Krzysztof Kukucki w drugiej turze wyborów prezydenckich pokonał Marka Wojtkowskiego stało się jasne, że we „włocławskim” okręgu wyborczym, wobec wygaśnięcia jego mandatu, konieczne będzie przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Senatu. O wakujący fotel senacki ubiegać się będą przedstawiciele czterech komitetów wyborczych: Prawi i Skuteczni, Konfederacja Nowa Nadzieja, Polexit i Nowej Lewicy. Póki co, tylko ten pierwszy ogłosił nazwisko swojego kandydata.

W środę 5 czerwca Jarosław Chmielewski, wieloletni radny Ray Miasta Włocławek oficjalnie ogłosił swój start w wyborach senackich w okręgu nr 13.

Zamierzam ubiegać się o mandat senatorski, w naszym okręgu, okręgu nr 13 (…) Chcę, żeby głos prawej strony sceny politycznej był słyszany w Senacie, jeśli chodzi o województwo kujawsko-pomorskie. Dlatego, że tutaj prawa strona sceny politycznej nie ma swojego przedstawiciela (…) – mówił Jarosław Chmielewski - Myślę, że jest to dobry moment, w którym ludzie, którzy chcą rozwoju przede wszystkim naszej polskiej gospodarki, którzy chcą by złotówka była mocna i wspierała tą gospodarkę, jednocześnie chcą zatrzymania szaleństwa jeśli chodzi o Zielony Ład. Czyli chcą, żeby głosy rolników były słyszane w Senacie właśnie z województwa kujawsko-pomorskiego. Te osoby proszę o to, żeby zagłosowały na Jarosława Chmielewskiego – dodał kandydat.

Jarosław Chmielewski od 2018 roku do marca tego roku pełnił funkcję członka zarządu ANWIL SA. Wcześniej, od 2006 roku, był radnym Rady Miasta Włocławek.

Jarka znam od wielu lat. Znamy się długo. Współpracowaliśmy w różnych obszarach, byliśmy razem w samorządzie Włocławka, pracujemy w formacji, której jesteśmy członkami, w Prawie i Sprawiedliwości. Wiem, że jest to skuteczny, zdeterminowany człowiek, oddany tym wartościom, które przyświecają nie tylko osobom o prawicowych poglądach, ale także tym, które mają Polskę w sercu, które mają w sercu naszą ziemię, które chcą zrobić coś dobrego dla naszego okręgu – przedstawiała sylwetkę kandydata Joanna Borowiak.

Członkowie sztabu wyborczego zaapelowali jednocześnie do mieszkańców o podpisy na listach poparcia dla kandydata. Aby zarejestrować kandydata w wyborach uzupełniających konieczne jest zebranie dwóch tysięcy podpisów. Komitety mają na to czas do 12 czerwca. Na razie nie poznaliśmy jeszcze innych kandydatów w wyborczym wyścigu.
Wybory uzupełniające odbędą się 21 lipca.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz