Zamknij [X]

Dobry Start - połowa uprawnionych złożyła wnioski

2018-09-03 08:08:54, Maciej Kowalczyk

W miniony piątek, w przerwie obrad Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości, spotkali się z dziennikarzami na briefingu poświęconym programowi "Dobry Start".

Rządowy Program jest skierowany do rodziców dzieci i młodzieży rozpoczynającej właśnie nowy rok szkolny. Aby uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych, pozwalające na zakup podręczników, czy szkolnych pomocy, należy złożyć wniosek we włocławskim Miejskim Ośrrodku Pomocy Rodzinie. Do piątku, w formie elektronicznej i papierowej złożono 7 tysięcy takich wniosków.

To niewiel, biorąc pod uwagę fakt, że osób uprawnionych do "szkolnej wyprawki" jest, w samym Włocławku, 13 tysięcy. Radny Jarosław Chmielewski zachęcał do tego, by ci wszyscy, którzy jeszcze nie złożyli swoich dokumentów, uczynili to w najbliższym czasie

Aby (...) wydatkowali środki, na cele związane ze szkołą, tutaj, we Włocławku.

Nauczycielka, radna Mariola Gawłowska dodaje:

Realna kwota - 300 złotych na dziecko, które rozpoczyna naukę, to jest dobre przekierowanie pieniędzy, to jest prawdziwa dbałość o ucznia, prawdziwa dbałość o rodzinę.

Radny Sejmiku Wojewódzkiego - Wojciech Jaranowski zwrócił uwagę na to, że program jest powszechny, skierowany do uczniów wszystkich typów szkół.

Nie było jeszcze takiego programu. Ponadto, jest to program, który dotyczy osób nie tylko o niskich dochodach. Jest on przeznaczony dla wszystkich dzieci.

Na złożenie wniosku jest jeszcze czas. Ich przyjmowanie zakończy się w listopadzie. Więcej informacji na temat programu i procedury, znaleźć można na stronach MOPR.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz