Radni PiS o budownictwie mieszkaniowym

2018-06-09 09:08:47, Maciej Kowalczyk

W piątek odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której poruszono m.in. kwestię budownictwa mieszkaniowego. Publikujemy zapis wideo z konferencji prasowej.

Spotkanie było wynikiem decyzji jakie podjęła większość w Radzie Miasta Włocławek w kwestii spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe, która ma zająć się budową mieszkań. Chodziło o zwiększenie kapitału zakładowego spółki.

Nasz klub jest zdecydowanym zwolennikiem budownictwa w naszym mieście, budownictwa racjonalnego, nie wyborczego – jak mówi Jarosław Chmielewski.

Zarzucił przy tym prezydentowi, że pomysł powstania spółki MBM generuje jedynie niepotrzebne koszty związane z jej działalnością, które już wynoszą 1,1 mln zł. Zarzucił przy tym, że spółka nie wbudowała jeszcze ani jednego mieszkania. W jego opinii powinniśmy poszukać takiego rozwiązania aby budować z udziałem środków zewnętrznych, jak np. program Mieszkanie Plus. Odniesiono się również do planów Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kwestii budownictwa mieszkaniowego.

Inne światło na sprawę MBM rzuca rzecznik prasowa prezydenta Włocławka Angelika Żychlewicz.

Chciałabym przede wszystkim przypomnieć, że to Rada miasta podjęła decyzję o powołaniu spółki i ta sama Rada Miasta blokuje jej działalność- jak mówi, odnosząc się do tego, ze gdyby podjęto uchwałę w pierwotnym terminie, to mieszkania byłyby w trakcie budowy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 22:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91