Zamknij X

Radni PiS o budownictwie mieszkaniowym

2018-06-09 09:08:47, Maciej Kowalczyk

W piątek odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której poruszono m.in. kwestię budownictwa mieszkaniowego. Publikujemy zapis wideo z konferencji prasowej.

Spotkanie było wynikiem decyzji jakie podjęła większość w Radzie Miasta Włocławek w kwestii spółki Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe, która ma zająć się budową mieszkań. Chodziło o zwiększenie kapitału zakładowego spółki.

Nasz klub jest zdecydowanym zwolennikiem budownictwa w naszym mieście, budownictwa racjonalnego, nie wyborczego – jak mówi Jarosław Chmielewski.

Zarzucił przy tym prezydentowi, że pomysł powstania spółki MBM generuje jedynie niepotrzebne koszty związane z jej działalnością, które już wynoszą 1,1 mln zł. Zarzucił przy tym, że spółka nie wbudowała jeszcze ani jednego mieszkania. W jego opinii powinniśmy poszukać takiego rozwiązania aby budować z udziałem środków zewnętrznych, jak np. program Mieszkanie Plus. Odniesiono się również do planów Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kwestii budownictwa mieszkaniowego.

Inne światło na sprawę MBM rzuca rzecznik prasowa prezydenta Włocławka Angelika Żychlewicz.

Chciałabym przede wszystkim przypomnieć, że to Rada miasta podjęła decyzję o powołaniu spółki i ta sama Rada Miasta blokuje jej działalność- jak mówi, odnosząc się do tego, ze gdyby podjęto uchwałę w pierwotnym terminie, to mieszkania byłyby w trakcie budowy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz