Wybory uzupełniające. Znamy kandydatów

2024-06-13 10:14:57, Q4

Jarosław Chmielewski, Stanisław Pawlak i Tomasz Sikorowski - to oni zmierzą się w wyborach uzupełniających do senatu ubiegając się o wygasły mandat Krzysztofa Kukuckiego, Do urn udamy się 21 lipca.

Wczoraj o godzinie 16 minął termin zgłaszania kandydatów w senackich wyborach uzupełniających ogłoszonych po wygaśnięciu mandatu Krzysztofa Kukuckiego, który zamienił miejsce w senacie na fotel prezydenta Włocławka. Ostatecznie spośród czterech zarejestrowanych komitetów wyborczych wymaganą liczbę podpisów zebrały pod swoimi kandydaturami trzy.

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Komitet Wyborczy Wyborców Prawi i Skuteczni wystawił w zbliżających się wyborach kandydaturę Jarosława Chmielewskiego. Wieloletni miejski radny, który ponownie wywalczył mandat w minionych wyborach samorządowych będzie walczył o mandat z dwójką kandydatów.

Pierwszym jest Stanisław Pawlak. Zgłoszony przez Nową Lewicę kandydat w latach 90-tych ubiegłego wieku zasiadał w polskim sejmie. Następnie, nieprzerwanie do 2024 roku, pełnił funkcję radnego sejmiku województwa. W minionych wyborach samorządowych nie uzyskał jednak mandatu.

Ostatnim z kandydatów jest Tomasz Sikorowski z Konfederacji Nowej Nadziej. Także i on w ostatnich wyborach samorządowych walczył o mandat radnego województwa, nie trafił jednak do sejmiku.

Do wyborów pozostało 37 dni. Lokale wyborcze zostaną otworzone w niedzielę 21 lipca o godzinie 7:00. Głosowanie potrwa do 21:00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz