Mariusz Błaszczak we Włocławku

2024-06-05 16:01:47, Q4

Były minister obrony a obecnie poseł na Sejm RP pojawił się we Włocławku we wtorek. Polityk Prawa i Sprawiedliwości przyjechał do miasta na zaproszenie ubiegającej się o mandat do Parlamentu Europejskiego Joanny Borowiak.

Kwestie bezpieczeństwa, zarówno samej Polski, jak i tego o wymiarze europejskim, były głównym tematem podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed siedzibą 84. Batalionu Lekkiej Piechoty przy ulicy Leśnej.
To tu posłanka Joanna Borowiak mówiła o staraniach by jednostka wojskowa po latach wróciła do Włocławka.

Jako poseł ziemi włocławskiej, jako poseł regionu zabiegałam skutecznie o to, aby wojsko wróciło do Włocławka. Mamy Wojska Obrony Terytorialnej, które świetnie współpracują z lokalną społecznością. Zapewniają nam oczywiście bezpieczeństwo, ale współpracują z włocławskimi szkołami, rozwijają się. Na chwilę obecną mamy blisko 500 żołnierzy w 84. BLP 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej – przypomniała parlamentarzystka.

Mariusz Błaszczak podkreślał rolę, jaką kwestie związane z bezpieczeństwem odgrywają w programie wyborczym PiS w zbliżających się wyborach. Przypomniał przy tym o wzmagającej się w Polsce akcji sabotażowej ze strony obcych służb.

Mariusz Błaszczak stwierdził, ze w obecnej polityce europejskiej pojawiają się kwestie, które, jego zdaniem, stanowią niebezpieczeństwo dla Polski. Mówił, między innymi, o Pakcie Migracyjnym:

Donald Tusk twierdzi, że Polska będzie beneficjentem Paktu Migracyjnego. To nieprawda proszę Państwa. To jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, które jesienią głosił Tusk, że jeżeli on będzie rządził, to wtedy paliwo będzie kosztować 5,19 zł. Jadąc tu do Włocławka z Warszawy widziałem, ze na stacji benzynowej paliwo kosztowało – uwaga- 7,48 zł. - krytykował obecnego premiera Mariusz Błaszczak.

Polityk stwierdził, ze pakt migracyjny „stanowi realne zagrożenie dla naszego kraju”, stawiając jako przykład akt agresji w Niemczech, gdzie migrant zaatakował policjanta, w wyniku zdarzenia funkcjonariusz zmarł.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz