Wysokie ceny paliw - 'miejska stacja' receptą?

2019-02-05 15:06:17, Maciej Kowalczyk

Co zrobić z wysokimi cenami paliw we Włocławku? Stwórzmy miejską stację paliw - wskazuje Prawo i Sprawiedliwość. Dziś złożono w ratuszu pismo w tej sprawie.

Ceny paliw we Włocławku to od lat temat, który wybrzmiewa nie tylko w publicznych wystąpieniach, ale także, częściej, w codziennych rozmowach mieszkańców. Nic dziwnego, litr benzyny we Włocławku jest droższy niż w wielu polskich metropoliach, trudno o to, by do tej kwestii włocławianie odnosili się z cierpliwością i zrozumieniem, zwłaszcza że pomimo apeli, zachęt i pism sytuacja nie zmienia się wcale.

W ostatnim czasie temat ponownie rozbudził emocje i ponownie stał się przedmiotem zainteresowania samorządowców i polityków. W ubiegłym tygodniu o swoim spotkaniu z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformowała posłanka Joanna Borowiak. Tematem spotkania – ceny paliw w naszym mieście. Wczoraj, o swoim piśmie skierowanym do prezesa Marka Niechciała poinformował prezydent Marek Wojtkowski. Temat – ten sam – nierzadko kilkadziesiąt groszy różnicy pomiędzy cenami paliw we Włocławku i sąsiednich miastach. Prezydent ma nadzieje na "systemowe rozwiązanie problemu"

Które pomogłoby rozwiązać ten problem długofalowo. Tak, żeby ta sytuacja nie powtarzała już się. - precyzuje Angelika Żychlewicz, dyrektor Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji w UM 

 

Czy urząd przyjrzy się sytuacji i co ważniejsze – czy ewentualna kontrola przyniesie jakiekolwiek skutki? Nie wiemy. Wiemy jednak, ze to nie koniec walki o niższe ceny benzyny. Dziś, ponownie głos w sprawie zabrała posłanka Joanna Borowiak. Wraz z członkami Prawa i Sprawiedliwości proponuje utworzenie „miejskiej” stacji benzynowej, działającej przy jednej z miejskich spółek. Odpowiednie pismo zostało złożone dziś w Biurze Podawczym ratusza:

My tutaj wskazujemy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, jako najprostsze rozwiązanie (…) jeśli Pan Prezydent uzna, że to ma nie być MPK, ale jakaś inna spółka – bardzo proszę. Generalnie chodzi o to, żeby sięgnąć po najprostsze rozwiązania – tłumaczy Joanna Borowiak, wskazując na miejsce, w którym może działać stacja.

Jarosław Chmielewski przypomniał, że podobne rozwiązanie pojawiło się już w programie Prawa i Sprawiedliwości podczas jesiennej kampanii samorządowej.

Takie rozwiązanie funkcjonuje już w siedmiu polskich miastach – dodaje – W niedalekim Płocku takie rozwiązanie już funkcjonuje

Według założeń propozycji Prawa i Sprawiedliwości, takie rozwiązanie zlikwidowałoby „monopol” na lokalnym rynku paliw.

Angelika Żychlewicz, z miejskiego ratusza zapowiada, że prezydent ustosunkuje się do propozycji Prawa i Sprawiedliwości „w odpowiednim czasie”.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz