Zjednoczona Prawica startuje z kampanią samorządową

2018-09-14 13:38:32, Maciej Kowalczyk

Wczoraj, późnym popołudniem Jarosław Chmielewski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Włocławka, przedstawił kandydatów na radnych, otwierających listy wyborcze ugrupowania we wszystkich włocławskich okręgach wyborczych. "Ruszamy do boju, ruszamy po zwycięstwo" - mówił do dziennikarzy.

Jak mówił Jarosław Chmielewski, wczoraj działacze ZP złożyli u komisarza wyborczego listy, wraz z podpisami poparcia. Na "jedynkach" list wyborczych partii pojawią się, przede wszystkim, osoby już znane włocławianom ze swojej działalności w samorządzie. Kto jeszcze znajdzie się na listach  znane już mieszkańcom miasta osoby. Kto znajdzie się na dalszych miejscach list wyborczych? Tego jeszcze nie ujawniono.

Kształt tych list z pewnością będzie zróżnicowany, choćby z tego powodu, że na listach ZP znajdzie się miejsce nie tylko dla działaczy PiS, ale także, na mocy ogólnopolskich porozumień, dla kandydatów Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski. Wydaje się, że ostateczną datą, do której poznamy pełny kształt list, będzie końcówka września, kiedy to Zjednoczona Prawica zorganizuje konwencję wyborczą we Włocławku.

Chcemy wziąć odpowiedzialność za miasto, to są właśnie Ci ludzie,z którymi chcę wziąć odpowiedzialność za Włocławek - mówił Jarosław Chmielewski przedstawiając liderów list:

Są nimi:

W Śródmieściu - Dariusz Jaworski, radny, przewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Na osiedlu Kazimierza Wielkiego i Zawiślu - Daria Stachowiak, społecznik i przedsiębiorca.

Na "Małym Południu" - Krzysztof Kowalski, nauczyciel i radny obecnej kadencji.

Na "Dużym Południu" - Janusz Dębczyński, radny Rady Miasta i wiceprzewodniczący Solidarności w regionie.

Na Zazamczu - Stanisław Krzemieniewski, radny i przedsiębiorca.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz