Karolina Welka odchodzi z funkcji dyrektora szpitala. Samorządowcy komentują

2024-05-16 12:02:13, Q4

Na początku tego tygodnia Karolina Welka ogłosiła, że odchodzi ze stanowiska dyrektorki włocławskiego szpitala. Jak podała w oświadczeniu planowała rezygnację już rok temu, jednak postanowiła sprawować funkcję do czasu zakończenia I fazy budowy „serca włocławskiego szpitala”. Jak jej rezygnację komentują radni?

Karolina Welka funkcję dyrektorki włocławskiego szpitala objęła 5 lat temu po rezygnacji Marka Bruzdowicza. Te pięć lat, jak podkreśla w swoim oświadczeniu Karolina Welka to czas, który poświęciła na restrukturyzację zadłużenia placówki, ustabilizowanie finansowe Szpitala i uruchomienie nowych poradni i nowych pracowni w strukturze szpitala.

Z pewnością nie był to najłatwiejszy czas dla dyrektor Welki. Szpital wielokrotnie stawał się centrum zainteresowania lokalnych mediów, samorządowców i polityków. Powodów było kilka, można zaryzykować stwierdzenie, że we włocławskiej lecznicy zogniskowały się problemy trapiące służbę zdrowia, takie choćby jak ograniczone zasoby kadry medycznej. Radni Rady Miasta wiele razy przywoływali temat szpitala podczas obrad, zarzucając dyrektor, że nie radzi sobie z opanowaniem kolejnych problemów trapiących placówkę. Jak radni przyjęli jej rezygnację? Wśród większości radnych raczej bez szczególnego żalu:

Jako Lewica od dawna uważaliśmy, że styl zarządzania i osoba zarządzająca włocławską placówką powinny się zmienić. Cieszę się, że początek nowej kadencji to również nowe otwarcie dla włocławskiego szpitala – mówi Piotr Kowal.

Przewodniczący Rady Miasta dodaje jednocześnie, że liczy na to, że nowym dyrektorem placówki będzie osoba z Włocławka, która zna specyfikę włocławskiej placówki i rolę, jaką pełni ona w życiu miasta.

Podobnie w kwestii rezygnacji dyrektorki lecznicy wypowiada się Jarosław Chmielewski z PiS, który mówi wprost: „myślę, że jest to dobra wiadomość”. Radny wskazuje, że na tym stanowisku powinien znaleźć się sprawny menager:

...który będzie zarządzał szpitalem w taki sposób, żeby był to dobrze zorganizowany obiekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego miasta i powiatu – tłumaczy.

Prezydent Krzysztof Kukucki mówi zaś, że to decyzja słuszna, choćby z uwagi na opinię jaka funkcjonowała wśród mieszkańców miasta na temat szpitala:

Czym innym jest, jak to wygląda w przysłowiowym Excelu, bo być może wygląda to bardzo dobrze, natomiast odbiór społeczny, to co słyszałem rozmawiając z mieszkańcami w czasie kampanii, ale też wcześniej, wskazywało, że jest potrzeba zmiany w tej placówce i bardzo się cieszę, że do tej zmiany dojdzie- mówi.

Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala? Tego jeszcze nie wiadomo. Decyzja pozostaje w gestii Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem prowadzącym dla szpitala.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz