Włocławski szpital apeluje do medyków

2020-12-23 13:07:37, Q4.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku znalazł się na liście szpitali węzłowych, które zajmą się szczepieniem medyków, pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych oraz aptek, zanim szczepionka będzie powszechnie dostępna. Dziś, placówka zaapelowała do wszystkich lekarzy regionu o pomoc w realizowaniu procesu kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19.

Włocławski szpital, jako jeden z 509 w Polsce, będzie realizował szczepienia w tzw „okresie 0”, czyli jeszcze przed akcją szczepienia populacyjnego. W naszym województwie takich szpitali jest 27. Są one zlokalizowane zarówno w dużych ośrodkach miejskich, jak i w tych powiatowych. Poza placówką we Włocławku, medyków będą szczepić także szpitale w Lipnie, Rypinie, Radziejowie, czy Aleksandrowie Kujawskim.
Do osób najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem z racji swoich obowiązków zawodowych, czyli do grupy „zero”, zakwalifikowano:

• pracowników szpitali węzłowych,
• pracowników pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
• pracowników Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
• pracowników aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
• pracowników uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Każda osoba, zgłaszająca się w celu przeprowadzenia szczepienia obowiązkowego, bądź zalecanego, musi przejść kwalifikacyjne badanie lekarskie. Ma ono na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań, i służy zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego, jak i zapewnienie maksymalnej skuteczności szczepienia.

Dziś, Karolina Welka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, zaapelowała do medyków z regionu o pomoc w jak najsprawniejszym przeprowadzeniu procesu kwalifikacji w placówce.

Wkrótce zaczną przyjeżdżać pierwsze szczepionki (pierwsza dostawa prawdopodobnie przyjdzie już 27 grudnia 2020 r.) a każdą dostawę trzeba wykorzystać w maksimum 4 doby. Prosimy zatem wszystkich lekarzy, którzy mogą nam w tym pomóc o zgłoszenie się do nas poprzez Koordynatora Szczepień: 604 300 591 lub 664 546 181

Liczymy, że każda przychodnia lub lekarz, który zgłosił się na szczepienie zechce wziąć udział w procesie kwalifikowania koleżanek i kolegów do szczepień - czytamy w apelu

Komentarze (2)


Czesterfester (2020-12-27 11:09:30) Zgłoś do moderacji
No proszę czyli jednak ryzyko powikłań jest duże a podobno taka bezpieczna szczepionka...
Kiedy (2021-01-13 18:43:55) Zgłoś do moderacji
Kiedy będą szczepieni pracownicy dps

Dodaj swój komentarz