Zamknij X

Chcą pomóc szpitalowi we Włocławku

2020-04-04 12:53:36, Maciej Kowalczyk

Przekazywanie środków ochrony osobistej, żywności wreszcie pieniędzy – w ten sposób włocławianie pomagają Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. Zbiórek jest coraz więcej. Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konta szpitali - przypomina Państwowa Uczelnia Zawodowa.

O tym, że placówki medyczne „walczące na pierwszej linii” z koronawirusem potrzebują wsparcia przekonywać nie trzeba nikogo. Wzrastające zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej i pojawiające się kłopoty w zapewnieniu odpowiedniej ich ilości, to problem z jakim od kilku tygodni boryka się polska służba zdrowia. 

Głosy płynące ze szpitali nie pozostają bez odpowiedzi ze strony mieszkańców. Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę, że ewentualna zapaść systemu opieki zdrowotnej spowodowana epidemią koronawirusa może mieć tragiczne, śmiertelne skutki nie tylko dla zakażonych.

Także i włocławianie już od dłuższego czasu starają się wspomóc szpital przy ulicy Wienieckiej. Przekazywanie posiłków dla lekarzy i zaopatrzenia dla kuchni, drukowanie przyłbic na drukarkach 3D, by zapewnić bezpieczeństwo personelowi, wreszcie szycie maseczek. To tylko niektóre spośród działań spontanicznie podjętych w ostatnich tygodniach. Na portalach znaleźć możemy także, co najmniej kilka, zbiórek założonych by wesprzeć włocławskich lekarzy, pielęgniarki czy ratowników.

Na taką formę, zdecydowali się między innymi właściciele  Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień "Oaza":

Pracownicy służby zdrowia są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem. Pomóżmy tym,którzy są na pierwszym froncie narażając swoje zdrowie - TO NASI BOHATEROWIE!!! - piszą na stronie internetowej zbiórki.

Jednak nie tylko oni. Także społeczność Liceum Ziemi Kujawskiej postanowiła rozpocząć zbiórkę pieniędzy . Tu jednak cel jest szerszy. Autorzy chcą wesprzeć finansowo oddziały zakaźne, aby zaopatrzyć je w niezbędne środki i tym samym umożliwić pracę lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom.

Apelujemy do wszystkich szkół we Włocławku, aby dołączyły się do naszej zrzutki. Razem możemy więcej! - możemy przeczytać na stronie.

O pomoc dla placówek w regionie apeluje także Państwowa Uczelnia Zawodowa, która od lat współpracuje z włocławskim i lipnowskim szpitalem.

Zachęcamy studentów, słuchaczy, nauczycieli, pracowników i sympatyków  naszej uczelni do pomocy tym placówkom. Szpitale udostępniły numery kont, na które można wpłacać darowizny na środki ochrony, niezbędne do efektywnego zwalczania koronawirusa. Zostaną one przeznaczone na zakup środków dezynfekcyjnych oraz materiałów i sprzętów jednorazowych, służących zabezpieczeniu personelu i pacjentów. W imieniu pracowników obu szpitali dziękujemy za wsparcie – czytamy w komunikacie uczelni.

Numery kont szpitali, na które można wpłacać środki to:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku
    nr rachunku 69 1130 1075 0002 6165 1920 0014 BGK
    tytuł wpłaty : darowizna
  • Szpital Lipno Sp. z o.o 
    nr rachunku 81954200082001000930990001
    tytuł wpłaty: darowizna na rzecz szpitala

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz