Krzysztof Kukucki o ewentualnym porozumieniu w samorządzie: Jest bliżej niż dalej

2024-05-15 14:19:36, Q4

W ratuszu bez zmian. Prezydent Krzysztof Kukucki nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swoich zastępców. Póki co na tym stanowisku w ratuszu pozostaje tylko Jarosław Zdanowski.

Jarosław Zdanowski pełni obecnie funkcję pierwszego zastępcy prezydenta i w najbliższym czasie u jego boku nie pojawią się następni. Jak tłumaczy Krzysztof Kukucki obecnie trwają rozmowy na temat współpracy w lokalnym samorządzie, dodając, że jest już „bliżej niż dalej” porozumienia. Dopiero po jego osiągnięciu będą podejmowane decyzje personalne.

Przed tygodniem rozmowy koalicyjne pomiędzy Lewicą a Platformą Obywatelską zakończyły się niepowodzeniem. Powodem był brak zgody na kandydaturę wysuniętą przez PO na stanowisko przewodniczącej Rady Miasta. PO widziało na tym stanowisku. Domicelę Kopaczewską na co nie chciała zgodzić się Lewica. Ostatecznie stanowisko przewodniczącego objął Piotr Kowal.

Ze słów Krzysztofa Kukuckiego wynika, że koalicja samorządowa wciąż się tworzy. Czy do porozumienia dojdzie pomiędzy Lewicą i PO? Nie wydaje się to przesądzone. Prezydent raz jeszcze podkreślił, że chciałby jak najszerszej współpracy w Radzie Miasta :

Mam nadzieję, że taki model uda się wypracować we Włocławku, bo w tych samorządach, które tak funkcjonowały, przekładało się to na dobro dla lokalnej społeczności. Chciałbym żeby we Włocławku tak było – podkreśla.

Co istotne szerokiej koalicji w samorządzie nie wyklucza również Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Chmielewski:

Ne wstydzimy się swoich szyldów, ale duża polityka jest realizowana w Warszawie a my tutaj realizujemy swoją politykę lokalną i mamy rozwiązać konkretne lokalne problemy. Ludzie wybierali Lewicę, ludzie wybierali Platform, ludzie wybierali PiS, ale pamiętajmy, że chodniki, infrastruktura nie mają barw politycznych – mówi przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Póki co, na drugim posiedzeniu rady na Sali obrad można było obserwować daleko idącą jednomyślność. Podczas głosowania na kandydatury przewodniczących komisji ugrupowania sztywno trzymały się wypracowanego wcześniej kompromisu przewidującego, że każda z partii otrzyma trzy stanowiska przewodniczących. Głosowanie (poza jednym przypadkiem) było jednomyślne – wszystkie kandydatury poparli wszyscy obecni na sali radni.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz