Święto Pracy – przez Włocławek przeszedł pierwszomajowy pochód

2024-05-03 12:30:14, Q4

Jak co roku włocławska Lewica uczciła Święto Pracy na włocławskich bulwarach, spod Pomnika Ludzi Pracy pierwszomajowy pochód przeszedł ulicami miasta na plac Wolności.

Corocznie obchody pierwszomajowego święta są dla przedstawicieli ugrupowań lewicowych okazją do świętowania jeszcze jednego wydarzenia. Dokładnie 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do struktur Unii Europejskiej

Historia dała nam asumpt do tego aby świętować podwójnie, mówię nam – ludziom polskiej Lewicy, dlatego, że zarówno te wartości europejskie, te wartości propracownicze, z którymi wiążą się wydarzenia sprzed 135 lat, to są wydarzenia, które stanowią solidny fundament dla Lewicy – podkreśla Piotr Kowal, przewodniczący Rady Miasta i jednocześnie kandydat w zbliżających się wyborach do europarlamentu.

Nie możemy zapominać o kilkunastu milionach Polek i Polaków, którzy żyją z tak zwanej pracy najemnej, czyli żyją z pracy na etacie. Dziś jest ich dzień – mówi prezydent elekt Krzysztof Kukucki. Także i on dodaje jednak, że Polska to dziś członek Unii Europejskiej, zwracając jednocześnie uwagę na to, jak ważne będą czerwcowe wybory do parlamentu europejskiego:

Dzisiaj nasza ojczyzna jest w stanie zagrożenia, wiemy dokładnie co dzieje si za naszą wschodnią granicą. Dziś jak nigdy przedtem potrzebna jest wspólnota europejska, potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa całej UE, a nowy parlament europejski będzie decydował chociażby o nowej perspektywie finansowej, czyli o tym jak nasz kraj będzie dalej się rozwijał, ale też o tak zwanej gospodarce podwójnego zastosowania, czyli tej, którą można wykorzystać do celów militarnych – podkreśla – Dlatego ważne jest aby wybrać tych, którzy będą godnie reprezentować interesy Polski, a nie Rosji.

Przedstawiciele środowisk lewicowych po złożeniu wieńców pod Pomnikiem Ludzi Pracy przemaszerowali w pochodzie na plac Wolności, gdzie nastąpiło zakończenie uroczystości.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz