Pochód pierwszomajowy przeszedł przez Włocławek

2023-05-02 14:49:08, Q4

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy jak co roku zgromadził pod pomnikiem na włocławskich bulwarach przedstawicieli środowisk lewicowych i mieszkańców miasta. Spod Pomnika Ludzi Pracy ruszył pochód ulicami miasta.

Tradycyjnie już włocławska Lewica organizuje obchody Święta Pracy w naszym mieście. Nie inaczej było w tym roku, gdy kilkaset osób przeszło w barwnym pochodzie ulicami miasta, kierując się z bulwarów na plac Wolności. Dla przedstawicieli środowisk lewicowych 1 maja ma podwójny wymiar. Tego dnia obchodzimy rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a dokumenty akcesyjne wieńczące proces przystąpienia naszego kraju do wspólnoty podpisywał w Atenach Leszek Miller, premier lewicowego rządu. Krzysztof Kukucki przypomina, że w owym czasie 13 milionów Polek i Polaków zdecydowało w referendum akcesyjnym o kursie ku europejskim wartościom:

Zdecydowali o tym, że chcą być częścią wspólnoty europejskiej, chcą budować Polskę opartą na państwie prawa, na trójpodziale władzy , na poszanowaniu drugiego człowieka, ale też Polskę będącą częścią Unii Europejskiej, dbającą o zmniejszanie nierówności – przypomina zastępca prezydenta miasta – Stąd te miliardy euro, które w ostatnich latach płynęły do Polski, do budżetów samorządów, do budżetu państwa, do rolników (…) Szczególnie ważne jest, żeby upomnieć się dzisiaj, żeby z z tej drogi nie zawracać – dodaje.

Dziś jak co roku spotykamy się na włocławskich bulwarach, również aby uczcić 19. rocznicę wstąpienia Polski do UE (…) przypomnę, że to lewica ma największe zasługi na tym polu – dodaje przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowal.

1 maja dla środowisk lewicowych, to jednak głównie Święto Pracy i to także jemu poświęcone były okolicznościowe przemówienia wygłoszone na bulwarach i na placu Wolności.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz