Akcja 'Trzeźwy Kierujący" na drogach Włocławka

2023-12-04 12:23:13, Q4

Kilkuset skontrolowanych kierowców, w tym dwóch kierujących pojazdami w stanie po użyciu alkoholu - to efekt policyjnych działań w ramach akcji „TRZEŹWY KIERUJĄCY". Mundurowi zapowiadają kolejne tego typu akcje.

Policjanci podejmują wiele działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. To między innymi akcje związane z kontrolą stanu trzeźwości kierowców. Kolejna z nich odbyła się we Włocławku w piątek (1.12.2023) w godzinach porannych od 6:00 do 8:00 i popołudniowych od 18:00 do 20:00.

Mundurowi przeprowadzili na naszym terenie ponad 1112 kontroli trzeźwości kierujących. Niestety w dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy jechali po użyciu alkoholu.

Pierwszy z nich zatrzymany został około godziny 7:00 przy Alei Chopina we Włocławku. Jak się okazało, 34-letni kierowca peugeota popełnił wykroczenie, gdyż miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Z kolei w godzinach popołudniowych mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę pod wpływem alkoholu, tym razem na ulicy Wiejskiej. Kontrola wykazała prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie 54-letniego kierowcy daewoo.

Za popełnione wykroczenie związane z jazdą w stanie po użyciu alkoholu obu kierowcom grozi teraz kara aresztu albo wysoka grzywna, nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci już zatrzymali nieodpowiedzialnym kierującym prawo jazdy. Z pewnością to nie ostatnia tego typu akcja.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz