Policjanci z Włocławka dbają o bezpieczeństwo przy szkołach

2018-09-04 11:17:43, Maciej Kowalczyk

Dzieci i młodzież po przerwie wakacyjnej rozpoczęła rok szkolny 2018/19. Nad ich bezpieczeństwem w rejonach szkół czuwają włocławscy policjanci wspólnie z strażnikami miejskimi. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy szkół, ale przez cały rok będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

Wczoraj (03.09.18) uczniowie po raz pierwszy przyszli do szkół i rozpoczęli nowy rok szkolny. Policjanci chcąc zapewnić im bezpieczny powrót do nauki podejmują corocznie odpowiednie działania prewencyjne. W pierwszej kolejności funkcjonariusze ruchu drogowego jeszcze przed końcem sierpnia sprawdzili stan oznakowania ulic, dróg wiodących do szkół. Kontrole nie ujawniły żadnych nieprawidłowości.

Natomiast od poniedziałku (03.09.18) mundurowi rozpoczęli kolejny etap działań prewencyjnych w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły" patrolując ulice wiodące do placówek oświatowych w godzinach, kiedy uczniowie docierają na zajęcia lub po ich zakończeniu. Przez najbliższe dni przy szkołach będzie można spotkać nie tylko dzielnicowych, ale również policjantów ruchu drogowego czy strażników miejskich. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się po ulicach, drogach osób pieszych, ale również na wszelkiego typu naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy.

Jednocześnie policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką przez cały rok szkolny spotykać się będą z uczniami i rodzicami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". Podczas spotkań mundurowi rozmawiać będą o ich bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz