3,4 promila - 45-letni włocławianin uderzył w drzewo

2018-08-09 13:09:43, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci zatrzymali 45-letniego włocławianina, który mając prawie 3,4 promila alkoholu uderzył pojazdem w drzewo we Włocławku. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Mężczyzna po wytrzeźwieniu w areszcie usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (08.08.2018) około godziny 12:30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na ulicy Granicznej we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący peugeotem uderzył w drzewo. Po dotarciu na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał on prawie 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi ustalili, że kierujący jadąc ulicą Graniczną na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i po zjechaniu na pobocze uderzył w drzewo. Dalsze czynności wykazały, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna do wytrzeźwienia trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (09.08.2018) śledczy po zebraniu materiału w sprawie przesłuchali mężczyznę, który usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej. Za ten czyn może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo włocławianin został ukarany mandatami karnymi za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz