Działające w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplej Centrum Edukacji Ekologicznej „EkoSzkoła” powraca. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z włocławskich szkół będą mogli tu dowiedzieć się jak powstaje ciepło systemowe i zgłębią tajniki ekologii.
Pierwsze spotkanie drugiej edycji EkoSzkoły sprowadziło do miejskiej spółki dzieci z klasy III SP nr 3 we Włocławku. Ich wizyta, jak wskazuje prezes MPEC nie była przypadkowa:
Są to szczególni goście, ponieważ są z samego centrum Włocławka, ze Śródmieścia (…) więc tam gdzie inwestujemy w nasze sieci. Przypomnę tylko, że niedawno zakończyliśmy prace na ulicy Zapiecek 3/5, na ulicy Zapiecek 8, aktualnie widzimy prace trwające na ulicy 3 Maja, aby doprowadzić ciepło do budynku 3 Maja 10/12. Wiemy doskonale jak ważne są to inwestycje., ale równolegle z inwestycjami w infrastrukturę musimy inwestować w najmłodszych – tłumaczy Andrzej Walczak.
Ta inwestycja w najmłodszych to edukacja poprzez zabawę, ale i możliwość wycieczki po MPEC i wreszcie szansa na podpatrywanie pszczół z pasieki funkcjonującej przy zakładzie ciepłowniczym. Zajęcia trwać będą do końca roku a zainteresowane szkoły i przedszkola mogą zgłosić swój akces pod numerem telefonu: 54 231 73 29.
Wspaniała akcja promująca ekologiczny, zdrowy tryb życia i zwracająca uwagę na problem niskich emisji (…) dotyczy to przede wszystkim naszej strefy rewitalizowanej, naszego Śródmieścia – podkreślał obecny na inauguracji zajęć Marek Wojtkowski – Dzieci będą się uczyły ekologii w dobrym tego słowa znaczeniu. Akcja będzie kierowana do najmłodszych i myślę, że to niezwykle ważne, bo wiemy doskonale, że często najmłodsi mają bardzo duży wpływ na swoich rodziców – zwracał uwagę prezydent Włocławka.
Ta edycja „EkoSzkoły” jednak różnić się jednak będzie od poprzedniej. Chodzi nie tyle o zakres zajęć, co o prowadzących. Oprócz pracowników MPEC, z najmłodszymi pracować będą też uczniowie włocławskiego „Chemika”, szkoły, która od wielu lat współpracuje z przedsiębiorstwem.
Nasi uczniowie z kierunków związanych z chemią, czyli technik analityk, technik ochrony środowiska, który po wielu latach wrócił do naszej szkoły, podzielą się swoją wiedzą – wyjaśnił Maciej Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych.
To jednak nie koniec nowości. Uczniowie z kierunku technik organizacji turystyki przygotują bowiem dla najmłodszych animacje, które uatrakcyjnią prowadzone zajęcia.
Zajęcia odbywać się będą w ramach Regionalnego Programu Priorytetowego Edukacja Ekologiczna 2023 dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Komentarze (0)