Już w sobotę startuje Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego

2023-09-21 12:49:41, Q4


kiedy 2023-09-23 | 10:00 gdzie Marina Zarzeczewo

W nadchodzącą sobotę, 23 września o 10:00 w Marinie Zarzeczewo we Włocławku tradycyjna formuła „46. regaty „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2023 – Memoriał Benedykta Michewicza” uważam za otwarte” rozpocznie żeglarskie zmagania czołówki polskich żeglarzy.

Zgodnie z nazwą, regaty mają za zadanie wyłonić najszybszy jacht na wodach Jeziora Włocławskiego. W tym roku regaty wracają do korzeni bo przeprowadzone zostaną w zaniechanej na wiele lat formule przelicznikowej, która pozwoli wszystkim uczestniczącym załogom mieć wyrównane szansę na zwycięstwo na różnych typach jachtów. Jak co roku, swój udział zapowiedzieli czołowi żeglarze kraju, w tym wielokrotni mistrzowie Polski , Europy jak i świata, czyli żeglarze z dużymi umiejętnościami i ambicjami, bo ten akwen uznawany jest za bardzo wymagający i jak mówią warto sprawdzić się na nim w żeglarskich zmaganiach.

Gdy wieje silny wiatr, włocławskie regaty zaliczane są do grona jednych z najtrudniejszych na śródlądziu, głównie z uwagi na specyficzną topografię linii brzegowej z prawym, wysokim brzegiem i lewym płaskim absolutnie odkrytym, co powoduje że podczas zawodów wiatr potrafi być bardzo silny i przy tym zmienny, kręcący. Jak bardzo to groźne przekonało się o tym tu przed laty kilku bardzo doświadczonych i utytułowanych żeglarzy łamiąc maszty, płetwy sterowe i kończąc zawody z podartymi żaglami. Meteo na regatowy weekend zapowiada tym razem niezbyt silne wiatry ale równoczesny gwałtowny spadek temperatury z piątku na sobotę może przynieść nie mniej gwałtowne zmiany w sile i kierunku wiatru.

Wyścigi regatowe będą odbywały się w sobotę i niedzielę, a zakończenie zawodów przewidziane jest ok. godz. 15:00/16:00 w niedzielne popołudnie.

Sponsorem Głównym imprezy, jest od lat wspierająca nie tylko włocławskich żeglarzy, firma ANWIL S.A. z grupy kapitałowej ORLEN S.A. a dodatkowo organizację regat wspierają firmy: KLEiB, INSTAL-PROJEKT, RADPAK, ORPAK, BTL Logistik, ZAKŁAD BUDOWALNY Jan Góreczny, DOORMAX, SILVER OPTIC, OHZZ Chodeczek, JTDM Janiak, WOD-BUD i HURTOSTAL.

Patronat medialny: WIATR magazyn dla żeglarzy, NoweZagle.pl, Polski Radio PiK, Radio HiT, RMF Maxxx, Radio Kujawy 99,4 FM, TVKujawy, Gazeta Pomorska, DDWłocławek.pl, Q4.pl, Kujawy.info, TU Włocławek,

Portem regat będzie Marina Zarzeczewo – siedziba YACHT CLUB ANWIL organizatora regat.

(Inf. prasowa YCA)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz