Błękitna Wstęga Zalewu - w ten weekend

2018-09-25 12:55:21, Maciej Kowalczyk

W nadchodzący weekend, do Mariny Zarzeczewo przyjadą ze swoimi jachtami czołowi polscy żeglarze z ośmiokrotnym Mistrzem Świata w klasie MICRO Piotrem Tarnackim na czele. W tym roku Piotr zapowiedział start na bardzo regatowej maszynce, katamaranie ROCA, wyposażonej w hydro-skrzydła. Będzie na co popatrzeć i co podziwiać.

Będzie to już 41. edycja Błękitnej Wstęgi Zalewu Włocławskiego z dziesiątym memoriałem dedykowanym zmarłemu tragicznie Benedyktowi Michewiczowi, prezesowi ANWIL S.A. w latach 2002 – 2008.

Włocławska firma ANWIL S.A. jest od lat Głównym Sponsorem Regat organizowanych przez YACHT CLUB ANWIL. Tegoroczną Błękitną… wspomogą dodatkowo: Miasto Włocławek, Samorząd Województwa Kujawsko-pomorskiego, oraz firmy: INSTAL -PROJEKT, IMET, HURTOSTAL, GRANPOL, DEKRYN, Novum Motors, Majster Atlas Kujawy i Zakład Budowlany Jan Góreczny.

W sobotę, po uroczystym otwarciu regat, odbędą się wyścigi w klasach oraz wyścig tytułowy o „Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego”. Po żeglarskich zmaganiach organizatorzy zapraszają na koncert włocławskiego zespołu „STYPENDYŚCI ZUS”. W niedzielę, zawodnicy wezmą udział w specjalnym, rocznicowym „Wyścigu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Będzie to bardzo specjalny wyścig bo rozegrany w formule wyścigu australijskiego, a formułę tę w żeglarstwie po raz pierwszy zastosowano w ubiegłym roku również na Błękitnej… we Włocławku. Jest to autorski pomysł Yacht Club Anwil - organizatora regat. Zakończenie zawodów, po tradycyjnym poczęstunku kujawskim żurkiem, przewidziane jest na godz. 15:00.

(inf. prasowa Yacht Club Anwil)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz