Dziesiąte podium w sezonie

2023-08-17 13:33:40, Q4

Trwa znakomita passa Borysa Piotrowskiego. Włocławski kartingowiec odniósł kolejny sukces na torze w podwarszawskim Słomczynie, tym razem w rundzie prestiżowej serii Rotax Max Challenge Poland.

Bieżący sezon jest wyjątkowo aktywny dla utalentowanego dziesięciolatka z Włocławka. Borys Piotrowski rywalizuje w aż trzech seriach kartingowych – Kartingowych Mistrzostwach Polski, ROK Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Tym razem stanął do rywalizacji w ostatniej z nich. Była to już piąta runda tegorocznego cyklu. Piotrowski zajął w tych zawodach drugie miejsce. To już dziesiąte podium włocławianina w danym sezonie, w tym czwarte z rzędu.

Niewiele brakowało, a sukces Borysa Piotrowskiego byłby jeszcze bardziej okazały. Zawodnik zespołów Bambini Racing i Ariel Team był bowiem bliski triumfu w cały zawodach, do końca walczył w nich o zwycięstwo. Niestety, małe zamieszanie, które powstało na starcie ostatniego wyścigu, sprawiło, że niektórzy z rywali uzyskali przewagę nad Piotrowskim i resztą stawki. Borys ostatecznie minął linię mety jako trzeci i zapewnił sobie drugą lokatę w całych zawodach.

- Ten sukces tym bardziej cieszy, że jest to dla nas nowa seria, startujemy w niej dopiero od tego sezonu – podkreśla Ariel Piotrowski, ojciec i menedżer młodego zawodnika. - Borys musiał przyzwyczaić się do nowego sprzętu, mającego parametry nieco inne od wózków, którymi dotychczas jeździł. Jak widać, szybko się zaadoptował i już jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Najbardziej cieszy nas jednak duża ilość przejechanych w tym roku kilometrów, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju każdego młodego zawodnika a także utrzymująca się niezmiennie stała, wysoka forma. Borys jest powtarzalny, regularny w swoich startach, a to bardzo ważna rzecz w wyczynowym motorsporcie.

Włocławianin we wszystkich cyklach plasuje się w pierwszych trójkach klasyfikacji generalnych z bardzo dużymi szansami na końcowe tytuły. Najważniejszy z nich może przypieczętować już w ostatni weekend sierpnia podczas ostatniej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się na torze w Poznaniu. Po dotychczasowych dwóch odsłonach czempionatu Borys Piotrowski jest liderem w swojej kategorii wiekowej.

(informacja prasowa zespołu)

Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot.: Łukasz Iwaniak / Media4U

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz