Borys na podium w Bydgoszczy

2023-07-14 15:55:13, Q4

Kolejny udany start młodego włocławianina. Borys Piotrowski zajął drugie miejsce w piątej rundzie ROK Cup Poland i zachował realne szanse na końcowy triumf w tym prestiżowym pucharze.

Dziesięciolatek z Włocławka bardzo udanie rozpoczął weekend wyścigowy na bydgoskim Kartodromie, wygrywając pierwszy trening nazywany regulacją gaźników. Dobrze prezentował się również w kolejnych. W czasówce pełniącej rolę kwalifikacji do głównej części zawodów, zajął jednak dopiero czwarte miejsce, co mocno wpłynęło na dalszy przebieg rywalizacji. Przystępując do pierwszego wyścigu musiał startować zza pleców najszybszych konkurentów. We wszystkich czterech wyścigach wywalczył drugie miejsca. Tę samą lokatę zajął w klasyfikacji końcowej piątej rundy cyklu.

Trochę szkoda tej czasówki kwalifikacyjnej – mówi Ariel Piotrowski, ojciec i menedżer Borysa. - Ona miała duży wpływ na końowe wyniki. Trudno na dystansie przebić się na pierwsze miejsce, mając przed sobą naprawdę szybkich i pilnujących swoich pozycji zawodników. Tym razem się nie udało, ale i tak jesteśmy zadowoleni, gdyż ponownie zdobyliśmy dużo punktów do klasyfikacji generalnej sezonu i nadal mamy szanse na triumf w całym cyklu.

Borys Piotrowski co prawda nie startował w dwóch pierwszych rundach tegorocznego cyklu ROK Cup Poland, skupiając się na Kartngowych Mistrzostwach Polski i rywalizacji w drugiej renomowanej serii Rotax Max Challenge Poland, ale wbrew pozorom nie pozbawiło go to szans w walce o najwyższe cele. Wszystko dzięki zapisom regulaminu ROK-a, który zakłada, że w na zakończenie sezonu dwie najsłabsze rundy każdego zawodnika będą odliczane. U Borysa nie będą brane pod uwagę więc te, w których w ogóle nie wziął udziału. Aktualnie w wirtualnej klasyfikacji, uwzględniającej te odliczenia, włocławianin zajmuje drugą lokatę, tracąc tylko kilka punktów do lidera.

Już niebawem, 21-23 lipca, przed Borysem Piotrowskim szczególnie ważne zawody. Będzie to druga z trzech rund tegorocznego sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski. Po inauguracyjnej odsłonie utalentowany kierowca z Włocławka jest liderem czempionatu w swojej kategorii i ma sporą przewagę punktową nad rywalami.

(materiał prasowy zespołu) Tekst: Tomasz Niejadlik/ Fot. Łukasz Iwaniak / Media4U

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz