Włocławianin z kolejnym zwycięstwem w mistrzostwach Polski

2023-07-25 13:10:53, Q4

Na torze w podwarszawskim Słomczynie odbyła się druga z trzech rund krajowego czempionatu w kartingu. Po niej włocławianin Borys Piotrowski jest już bliski mistrzowskiego tytułu w swojej kategorii.

To drugie zwycięstwo utalentowanego dziesięciolatka z Włocławka w tegorocznym sezonie Kartingowych Mistrzostw Polski. W kwietniu triumfował w inauguracyjnej rundzie na torze w Bydgoszczy. W miniony weekend tę sztukę powtórzył w Słomczynie, choć walka o wygraną tym razem była bardziej zacięta niż na bydgoskim Kartodromie.

W pierwszym z wyścigów Borys Piotrowski zaprezentował doprawdy kapitalną jazdę. Choć przystępował do niego z piątego pola startowego, to jednak wyprzedził rywali i ostatecznie pewnie zwyciężył. W kolejnym wyścigu Borys był minimalnie, bo zaledwie o 0,078 sekundy, wolniejszy od jednego z konkurentów. W trzecim ponownie minął linię mety jako pierwszy i to ze znaczną przewagą nad resztą stawki. W ostatnim wyścigu zajmując drugą lokatę, przypieczętował triumf w całej rundzie.

Przed ostatnią, trzecią odsłoną czempionatu przewaga punktowa Borysa Piotrowskiego nad rywalami w klasyfikacji generalnej jest już znaczna i kierowca z Włocławka jest bardzo bliski wywalczenia tytułu mistrza Polski w swojej kategorii. Szefostwo zespołu nie ukrywa zadowolenia z takiego stanu rzeczy, ale jednocześnie studzi emocje.

To były dla nas bardzo udane zawody – mówi Ariel Piotrowski, tata i menedżer młodego zawodnika. - Cieszymy się, bo Borys umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw i wiemy, że ten tytuł jest naprawdę bliski, ale to jest sport, w którym różne rzeczy mogą się wydarzyć. Podchodzimy do tego z pokorą, spokojem i wiemy, że musimy walczyć do końca.To bynajmniej jeszcze nie jest moment na świętowanie.

Borys Piotrowski nie ma czasu na odpoczynek, nie zwalnia tempa. Już w weekend czeka go następny start w ważnej imprezie. To kolejna runda pucharu ROK Cup Poland, w którym włocławianin także ma szansę na końcowy triumf w całym sezonie.

(informacja prasowa zespołu)

Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot.: Łukasz Iwaniak / Media4U

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz