Głosowanie nad projektami do Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 10 lipca 2023 roku. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 29 propozycji, podzielonych na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną oraz ogólnomiejską. Do realizacji zakwalifikowano łącznie dziesięć projektów.
Formularz na stronie internetowej bo.wloclawek.eu wypełniło 8 786 osób, a łącznie oddano 12 764 głosów. Za ważne uznano ostatecznie 11 957 głosów oddanych przez 8 171 mieszkańców.
W kategorii zielonej zwyciężył projekt „Zielone Przystanki” na kwotę 250 tys. złotych. Do realizacji zakwalifikował się również projekt „Park dla Taty” na kwotę 30 tys. złotych.
Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii zielonej wynosiła 1 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 280 tys. złotych. W związku z tym, zgodnie z § 18 ust. 2a Regulaminu Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, niewykorzystane środki – tj. 720 tys. złotych – zostają przeniesione do puli kategorii ogólnomiejskiej.
W kategorii instytucjonalnej zwyciężył projekt „Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Gry Podwórkowe” na kwotę 1 mln złotych.
Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii instytucjonalnej wynosiła 1 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 1 mln złotych.
W kategorii ogólnomiejskiej zwyciężył projekt „Parking przy Mini Osiedlu Dziewińska” na kwotę 1,5 mln złotych. Do realizacji zakwalifikowano również następujące projekty:
- Senioralia 2024 – Obchody Święta Seniora, na kwotę 70 tys. złotych,
- Piękne spojrzenie na panoramę Włocławka – infrastruktura na punkcie widokowym na Zawiślu, na kwotę 180 tys. złotych,
- Karetka Transportowa z wyposażeniem, na kwotę 600 tys. złotych,
- Przebudowa alejek w Parku im. Władysława Łokietka, na kwotę 1,5 mln złotych,
- Osiedlowe kino plenerowe, na kwotę 100 tys. złotych,
- Łączy nas muzyka – koncert włocławskiej młodzieży, na kwotę 30 tys. złotych.
Pula przeznaczona na realizację projektów w kategorii ogólnomiejskiej wynosiła 3,3 mln złotych, a po zwiększeniu jej niewykorzystanymi środkami w puli zielonej (tj. 720 tys. złotych), zgodnie z § 18 ust. 2a Regulaminu Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, pula wynosiła 4,02 mln złotych. Łączny koszt projektów wybranych w głosowaniu wynosi 3,98 mln złotych.
Zgodnie z regulaminem Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego, do realizacji skierowane zostały projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów ważnych, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na każdą z kategorii. Jeśli kolejny projekt nie mieści się w pozostałej kwocie, do realizacji kieruje się następny w kolejności projekt, którego koszt nie przekracza pozostałej do wykorzystania kwoty – konieczne jest jednak uzyskanie co najmniej 100 głosów ważnych.
Pełne wyniki głosowania są opublikowane tutaj.
(inf. prasowa UM Włocławek)
Komentarze (0)