Budżet Obywatelski - są pierwsze zgłoszenia. Ratusz czeka na więcej [WIDEO]

2019-07-11 09:44:24, Maciej Kowalczyk

Place zabaw, siłownie zewnętrzne, winda w MBP, czy wreszcie droga prowadząca do ogródków działkowych na włocławskim Południu. To tylko nieliczne projekty zrealizowane dotąd we Włocławku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 21 lipca ratusz czeka na projekty mieszkańców w tegorocznej edycji.

Co zaproponują mieszkańcy? Ostateczną listę poznamy 17 września, wstępna zostanie opublikowana 26 sierpnia. Po tej dacie przyjmowane i rozpoznawane będą odwołania w sprawie kształtu listy.

Wiemy już, że pierwsze propozycje wpłynęły już do ratusza, choć z pewnością zdecydowanie więcej wniosków wplynie w ostatnich dniach przyjmowania zgłoszeń.

Dotychczas złożone projekty to propozycje projektów infrastrukturalnych, w założeniu mających wpływ na jakość przestrzeni miejskiej – informuje Urząd Miasta.

Już we wrześniu 2019 włocławianie będą decydować, które projekty zwyciężą w edycji BO na rok 2020. Do podziału jest kwota 4 milionów złotych, przy czym pojedynczy projekt nie może opiewać na więcej niż milion złotych. Nowością w tegorocznej edycji jest także to, że zwycięskie inwestycje muszą też "legitymować się" poparciem więcej niż 100 mieszkańców.

Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się najpóźniej do dnia 22 października 2019 roku. Więcej informacji w materiale wideo. 

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz