Automaniacy zrobią show

2023-05-26 10:48:49, Q4

Duży zlot aut sportowych i tuningowanych, uliczne wyścigi na 1/8 mili, widowiskowe pokazy, przejazdy dla publiczności u boku wyczynowych kierowców to tylko część atrakcji Festiwalu „AutoMania”, który odbędzie się 17 czerwca we Włocławku.

Takiej imprezy w sercu Kujaw jeszcze nie było. Miłośnicy motoryzacji z większości regionów Polski spotkają się na dużym, profesjonalne zorganizowanym zlocie samochodowym, połączonym z legalnymi ulicznymi wyścigami. Główne wydarzenie odbędzie się na terenie Pchlego Targu, a zawody Drag Race Trophy na przylegającej do niego Alei Kazimierza Wielkiego.

Na zlocie będzie można zobaczyć głównie auta sportowe i tuningowane. Pojawią się zarówno popularne mocno „odpicowane” modele, drogie auta po profesjonalnym tuningu, jak i wyjątkowe sportowe maszyny, także z segmentu supercars takich marek jak chociażby McLaren czy Mercedes-Benz. W strefie firmowej zaprezentują się też nowe samochody prosto z salonów. Nie zabraknie również motocykli, quadów, znakomicie utrzymanych klasyków i zabytków motoryzacji oraz grupy nietypowych  pojazdów. Wśród tych ostatnich będą m.in. Ariel Atom, czyli bolid z homologacją drogową, a nawet stuningowany... ciągnik Ursus C360 i przystosowana do wyścigów kosiarka do trawy!

Na AutoManii pojawi się też cała grupa zawodników z maszynami przystosowanych do różnych dyscyplin sportów motorowych, w tym rajdów i wyścigów samochodowych, m.in. rewelacyjny 10-letni włocławianin Borys Piotrowski. Zaprezentują się oni także na prowizorycznym, przygotowanym specjalnie na tą okazję niedużym torze. O bardzo efektowne pokazy zadbają też stunterzy, czyli specjaliści od kaskaderskiej jazdy na motocyklu z włocławskiej grupy WEK Stunters oraz drifterzy specjalizujący się w jeździe autami w kontrolowanym poślizgu. Co warte podkreślenia, u boku tych ostatnich w trakcie sesji Drift Taxi będą mogli zasiąść także widzowie i na własnej skórze poczuć emocje związane z jazdą „bokiem do przodu”. Wszystko z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Widowiskowo będzie też obok obiektu, na wyłączonym tego dnia z ruchu na kilka godzin odcinku Alei Kazimierza Wielkiego, gdzie odbędą się wyścigi Drag Race Trophy. Kierowcy będą rywalizowali parami w sprincie samochodowym na 1/8 mili, czyli 201,33 m.

Na AutoManii nie zabraknie wielu pokazów, także z zakresu bezpieczeństwa, konkursów zlotowych dla uczestników i publiczności, symulatorów wyścigowych, strefy dla dzieci i punktów gastronomicznych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 czerwca w godz. 10.00-17.00.

Głównymi organizatorami AutoManii i Drag Race Trophy są agencja eventowa Tomasz Niejadlik MEDIA oraz ogólnopolska sieć sklepów z kosmetykami samochodowymi DbamOAuto.pl, która ma swoją główną siedzibę we Włocławku przy ul. Brzeskiej.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia (http://automania.wloclawek.pl/) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/AutoMania.festiwal).

BILETY

Bilety sprzedawane są poprzez platformę eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/automania). Do 31.05 w promocji po 20 złotych, od 01.06 – 30 zł. 

Organizatorzy nie gwarantują możliwości zakupu wejściówek na miejscu w dniu imprezy.

Dzieci do lat 10, osoby niepełnosprawne za okazaniem legitymacji inwalidzkiej oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym: wstęp wolny.

(Informacja prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz