Prawo i Sprawiedliwość „sprawdza” Donalda Tuska

2023-05-23 09:24:49, Q4

Nowy program Prawa i Sprawiedliwości wzbudził wiele kontrowersji wśród opozycji. W odpowiedzi na postulaty, Donald Tusk powiedział „sprawdzam” do rządzących. Wczoraj, na takie samo słowo zdecydowali się politycy PiSu.

Nie tak dawno odbyła się konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości pod nazwą „Programowy Ul”. W programie rządzących znalazły się takie postulaty jak „800+”, poszerzenie programu darmowych leków dla seniorów od 65 roku życia i dzieci do 18 roku życia, czy zniesienie opłat za autostrady państwowe.

Propozycje programowe wywołały ogromne poruszenie wśród opozycji. Prawo i Sprawiedliwość nazywa to nawet licytacją programową, czy deprecjonowaniem propozycji.

Krótko po tym głos zabrał Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej, który podczas swojej konferencji rzucił słowo „sprawdzam” domagając wywiązania się PiSu z rzuconych propozycji.

Donald Tusk powiedział krótko po naszej konferencji powiedział że on do nas mówi „sprawdzam”, chcąc aby program 500+ poszerzyć już od czerwca, czym pokazał że nie ma absolutnie pojęcia jak konstruuje się budżet państwa – mówi Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP.

Dodatkowo, podczas konferencji, szef Platformy zapowiedział podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tysięcy do 60 tysięcy złotych. Szczególnie ta propozycja wydała się niebywale zabawna dla działaczy Prawa i Sprawiedliwości z uwagi na jego wcześniejsze rządy – teraz to oni mówią słowo „sprawdzam”, ale już w jego stronę.

Pan Donald powiedział o tym, że chce aby kwota wolna od podatku wzrosła o 6 tysięcy miesięcznie, co daje 72 tysiące złotych, co dodatkowo pokazuje że nie umie liczyć. Podnieśliśmy kwotę wolną od podatku o 28 tysięcy złotych. Platforma przez 8 lat podniosła kwotę wolną od podatków o 2 złote. Sprawdzam Panie Donaldzie – mówi Jarosław Chmielewski, szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku.

Przypomnijmy, w 2015 roku gdy Prawo i Sprawiedliwość przedstawiało propozycje programu 500+, rządząca wtedy Platforma Obywatelska wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym były przeciwne temu programowi. Wtedy budżet państwa wynosił niespełna 290 miliardów złotych po stronie dochodów. Obecny budżet na rok 2023 to już 600 miliardów złotych.

Komentarze (1)


janek z fabianekl (2023-05-28 18:41:19) Zgłoś do moderacji
ten to nwet pralki nie umię naprawić hihi

Dodaj swój komentarz