Prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy. PiS tłumaczy co oznacza to dla Włocławka

2022-11-03 14:23:34, Q4.pl

Wczoraj, 2 listopada, Prezydent RP podpisał dwie ustawy, które zapewnić mają ulgę zarówno mieszkańcom kraju, jak i samorządom. Dziś radni Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku rozmawiali na temat przyszłości miasta.

Pierwsza ustawa, którą Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj dotyczy cen gwarantowanych dla samorządów i mieszkańców w kwestii ceny energii kierowanej do odbiorców. Samorządy będą mogły sprzedawać węgiel tylko i wyłącznie w cenie do 2000 złotych za tonę dla przedsiębiorców prywatnych.

Cena zakupu to 1500 złotych za tonę, pozostałe 500 złotych leży już w gestii samorządu, więc te na tym absolutnie nic nie tracą, a może nawet minimalnie zyskają. - mówi Janusz Dębczyński, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Podpisana została także nowelizacja ustawy dotycząca sposobu przyznawania dodatku węglowego. Do wczoraj na jeden adres przysługiwał tylko i wyłącznie jeden dodatek węglowy, bez względu na to, ile rodzin pod tym adresem faktycznie mieszkało i jakie mają źródła ciepła.

W naszym mieście 5600 rodzin ubiegało się o dodatek węglowy. Nie wszyscy jednak dodatek ten otrzymali, a wszystko z powodu błędów pracowników włocławskiego Ratusza. Do biura poselskiego Joanny Borowiak wpłynęło kilkanaście zgłoszeń.

Problem dotyczy źródeł ciepła które zostały zgłoszone w terminie jeszcze do czerwca do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Niestety podczas wprowadzania danych przez pracowników Urzędu Miasta zostały popełnione błędy, które poskutkowały nieprawidłowymi wnioskami. - mówi Irena Vukowić-Kwiatkowska, dyrektor biura poselskiego Joanny Borowiak

Poseł Joanna Borowiak złożyła zapytanie do prezydenta naszego miasta. Chce dowiedzieć się w imieniu mieszkańców, jakie działania chce on podjąć, aby rozwiązać te sytuacje.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz