Dystrybucja węgla we Włocławku? Radni PiS chcą aby zajął się tym MPEC

2022-10-11 14:27:17, Q4.pl

Podczas wczorajszej konferencji, radni Prawa i Sprawiedliwości otwarcie krytykowali działalność prezydenta Marka Wojtkowskiego. Według nich, Włocławek, podobnie jak Otwock czy Grudziądz powinien prowadzić sprzedaż węgla dla mieszkańców.

Podczas poniedziałkowej konferencji miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przed budynkiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przedstawiono pomysł dystrybucji węgla. Miałaby być to pomoc ponad podziałami, od której stroni prezydent miasta.

Powinniśmy włączyć się, aby ta zima była bezpieczna dla nas, żebyśmy w spokoju mogli ją przetrwać jako społeczeństwo. Prezydent naszego miasta nie widzi woli współpracy jeżeli chodzi o kwestie dystrybucji węgla. Jesteśmy przed jednostką która ma możliwości, MPEC ma odpowiednie miejsce i warunki, aby zajął się sprzedażą węgla dla włocławian. Jest utwardzony plac, jest waga i jest bocznica kolejowa - łatwy transport węgla. Trzeba chcieć obudzić w sobie społecznika jakim powinien być prezydent miasta, a nie mieć na uwadze kwestie partyjne. - mówi Jarosław Chmielewski, szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku.

Według radnych Prawa i Sprawiedliwości, właśnie od tego jest samorząd – aby pomagać mieszkańcom miasta ponad podziałami politycznymi. Skrytykowano także udział prezydenta w wielu prospołecznych wydarzeniach na terenie naszego miasta.

"Wszystkie ręce na pokład" i spróbować pomagać swoim mieszkańcom, bo do tego jesteśmy powołani wszyscy na czele z prezydentem miasta. (…) Żle się dzieje, że prezydent wpisuje się w ten scenariusz , który uprawiają politycy PO. Jak chce uprawiać politykę, to powinien dać sobie spokój z samorządem i wystartować w wyborach do Sejmu, gdzie już kiedyś był i spróbować tam działać politycznie , natomiast tutaj powinniśmy robić wszystko żeby pomóc naszym mieszkańcom. - mówi Janusz Dębczyński, prezes klubu radnych PiS.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz