W sobotę jubileuszowy Bieg Kujawiaka

2023-05-10 14:19:19, Q4

40. jubileuszowy Bieg Kujawiaka wystartuje już w najbliższą sobotę 13 maja. Już w tej chwili wiadomo, ze na starcie imprezy pojawi się łącznie blisko 1000 biegaczy. Do biegu można jeszcze zapisać się w dniu imprezy.

243 osoby w biegu głównym i 653 młodych biegaczy w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Tylu, jak dotąd wpisało się na listy startowe. Nie oznacza to jednak, ze te zostały już zamknięte. Choć rejestracja online nie jest już możliwa, wciąż można wziąć udział w wydarzeniu:

Oczywiście cały czas jeszcze można uczestniczyć w tym biegu. Dla tych, którzy czekają do końca, którzy szykują formę, którzy nie wiedzieli, czy tę formę uszykują na 13 maja – tak, można się jeszcze zapisać. Jeszcze w dniu startu można się zapisać – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Wódecki, prezes LKS VECTRA Włocławek.

Start biegu głównego na dystansie 10 kilometrów (dwie pięciokilometrowe pętle przez lasy na włocławskim Zazamczu) przewidziano na godzinę 13:00. Wcześniej wystartują, tradycyjnie już, biegi dziecięce. Dzieci i młodzież rywalizować będą na dystansach od 400 do 2000 metrów. W tym roku jednak ta część imprezy będzie miała swój „dodatkowy smaczek”. Dwa biegi, na dystansach 800 i 1000 metrów, będą jednocześnie kwalifikacjami „Lekkoatletycznych nadziei Olimpijskich PZLA”. Finał tegorocznej edycji programu odbędzie się na przełomie września i października w Toruniu.

Tegoroczny bieg będzie jubileuszową edycją imprezy poświęconej pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego.

To najstarsza impreza biegowa we Włocławku i regionie – przypomina Monika Jabłońska – Obchodzimy jubileusz imprezy adresowanej właściwie do każdego i stad też bardzo się cieszymy, ze przez 40 lat i taże w tej tegorocznej edycji, ta impreza ma charakter rodzinny, międzypokoleniowy – podkreślała zastępczyni prezydenta.

Impreza na stadionie „Przylesie” rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz