Po raz 38 stanęli na starcie Biegu Kujawiaka

2021-09-20 09:56:54, Q4.pl

Już po raz 38, na Stadionie Przylesie we Włocławku odbył się Bieg Kujawiaka. 38 edycja mimo deszczowej aury kolejny raz przyciągnęła na start setki biegaczy w różnym wieku – od najmłodszych po tych najstarszych.

Bieg Kujawiaka pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego jest we Włocławku imprezą biegową która na stałe wpisała się do grafiku mieszkańców miasta i okolic. Już kilka dni przed samym startem, limit wyznaczony przez organizatorów w postaci 400 uczestników w startach dzieci i młodzieży został wyczerpany. Bieg główny, na dystansie 10 kilometrów ukończyło aż 89 zawodników.

• Sebastian WALCZAK (Włocławek) - 44:51

Kompletne wyniki biegu dostępne są tutaj.

Poza samym biegiem głównym, nie zabrakło także biegów dla dzieci i młodzieży w wielu różnych kategoriach:

• bieg dziewcząt i chłopców rocznika 2002-2005 - 2000 m

Każdy z uczestników imprezy otrzymał okolicznościowe medale, a dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy przygotowali także liczne upominki, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w imprezie.

Organizatorem imprezy był Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Vectra”, przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włocławku, oraz dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta we Włocławku.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z całego wydarzenia.