Po raz 39 stanęli na starcie Biegu Kujawiaka

2022-05-12 10:59:41, Q4.pl

Już po raz 39, na Stadionie Przylesie we Włocławku odbył się Bieg Kujawiaka. Podczas 39 edycji dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na starcie stanęły setki biegaczy w różnym wieku – od najmłodszych po tych najstarszych.

Bieg Kujawiaka pamięci Napoleona Dzwonkowskiego i Wiesława Wesołowskiego jest we Włocławku imprezą biegową która na stałe wpisała się do grafiku mieszkańców miasta i okolic. Już kilka dni przed samym startem, limit wyznaczony przez organizatorów w postaci 500 uczestników w startach dzieci i młodzieży został wyczerpany. Bieg główny, na dystansie 10 kilometrów ukończyło aż 135 zawodników.

To najstarsza impreza biegowa tego typu we Włocławku. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się 40 rocznica. Pamiętam początki tego biegu, tradycją było wzięcie udziału w Biegiem Kujawiaka. Było bardzo dużo ludzi, fantastyczna impreza która integrowała mieszkańców miasta. Ciesze się że kultywujemy tę tradycję – mówi Monika Jabłońska, zastępca prezydenta miasta.

• Jarosław GIERSZEWSKI, 00:42:32.

Kompletne wyniki biegów dostępne są tutaj.

Poza samym biegiem głównym, nie zabrakło także biegów dla dzieci i młodzieży w wielu różnych kategoriach: