Anwil na zwycięskiej ścieżce

2023-04-11 10:32:08, Q4

Kolejne zwycięstwo podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza obejrzeli w świąteczny poniedziałek kibice w Hali Mistrzów. Rottweilery wygrały z Astorią Bydgoszcz 97:81.

Derby rządzą się swoimi prawami i ciężko przewidzieć ich wynik – ta obiegowa prawda wydawała się słuszna niemal przez trzy kwarty spotkania we Włocławku. Przez 27 minut kibice obserwowali wyrównane spotkanie i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi. W końcówce jednak bydgoszczanie stanęli co bezlitośnie wykorzystali gracze z Włocławka. Bezradność rzutową gości wykorzystywał zwłaszcza Sanders, dzięki któremu trzecia kwarta meczu zakończyła się wynikiem 74:66.

Po przerwie do Sandersa dołączyli dobrze dysponowani rzutowo Petrasek i Wiliams i wiadomo było, że o zwycięstwo gościom będzie wyjątkowo trudno. Włocławianie nie dali szans rywalom wygrywając ostatecznie 94:77 i utrzymując się w grze o awans do fazy play off.