PiS: Polska lokalna zmienia się dzięki stabilnym finansom publicznym

2023-03-16 14:55:47, Q4

Polska lokalna zmienia się dzięki stabilnym finansom publicznym – przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj miała miejsce konferencja prasowa zwołana przez parlamentarzystów ugrupowania.

Poseł Joanna Borowiak, senator Józef Łyczak i przewodniczący miejskich struktur PiS Jarosław Chmielewski spotkali się z dziennikarzami przy budowanym właśnie, nowym dworcu PKP, który wskazywali jako symbol zmian i stabilnego finansowania przez państwo inwestycji w regionach.

Chcemy, żeby Polacy o tym usłyszeli, chcemy, żeby usłyszeli o tym włocławianie. Dzięki tym środkom, które wpływają do budżetu, także, w dużej mierze z uszczelnionej luki VAT, z podatków, pomimo ich obniżania przez rząd Prawa i Sprawiedliwości możemy finansować taką inwestycję, którą widzimy za nami, czyli długo oczekiwany we Włocławku dworzec, ale także wiele innych inwestycji w naszym mieście, w gminach naszego regionu – mówiła poseł Joanna Borowiak.

Senator Józef Łyczak zwracał uwagę na rosnące wpływy budżetowe z podatku CIT, stwierdził także, że nie są prawdziwe stwierdzenia na temat rosnącego długu publicznego.

Dług jest na poziomie średnim, lub ciut niższym niż w Europie, czyli na poziomie 50,3 % – stwierdził.

Parlamentarzyści zwracali także uwagę na rosnący budżet państwa, argumentując, iż od roku 2015 powiększył się on z niespełna 290 mld zł do ponad 600 mld złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 21:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91