Lekkoatletyczna nadzieje olimpijskie we Włocławku

2022-09-12 16:32:13, Q4

W sobotę 10 września na stadionie OSiR we Włocławku zagościło kilkuset młodych sportowców. Wszystko w ramach projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

Włocławskie zawody były jedną z 16 wojewódzkich eliminacji tego wyjątkowego projektu skierowanego do dzieci w wieku 10-11 lat. Najlepsi spośród 550 młodych lekkoatletów z całego województwa, pojawią się na finale centralnym w Warszawie, już w końcówce września.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych (do wyboru 60 lub 300 m.) oraz technicznych (do wyboru skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Emocji i rywalizacji nie zabrakło, jedyne na co mogli narzekać organizatorzy, to pogoda, która w sobotę wybitnie nie sprzyjała.

Nazwa Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie może być myląca, jak przyznaje Marian Nowakowski z LKS VECTRA Włocławek:

Pewnie nie wszystkie dzieci są przygotowane do tego, by wystartować tutaj na bardzo wysokim poziomie i nie do końca nam na tym zależy. Oczywiście, szukamy talentów lekkoatletycznych, sportowych, by później je szlifować w klubach w całej Polsce (…) natomiast ważny jest przede wszystkim sam udział.

Jak wyglądały włocławskie zawody zobaczycie w naszej relacji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz