Wielkie święto sportu za nami. 40. PZLA Mistrzostwa Polski dobiegły końca

2023-07-03 14:07:21, Q4

Przez cały weekend na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały zmagania młodych lekkoatletów. 40 PZLA Mistrzostwa Polski to kolejna już impreza rangi mistrzowskiej, która zawitała do naszego miasta.

Pogoda dopisała o faworyci nie zawiedli – tak w największym skrócie można opisać można to co działo się przez sobotę i niedzielę na stadionie przy Chopina. Emocji nie brakowało, bo włocławska impreza była ostatnią już, na jakiej można było zdobyć minima kwalifikujące do występu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się w fińskim Espoo, co dla młodych sportowców stanowiło dodatkową motywacje do walki na bieżni, czy w kole.

Nie zawodzili też faworyci. W tym gronie znaleźć można było Klaudię Kaźmierską, która tuż przed Mistrzostwami sygnalizowała, że ma nadzieję na dobry wynik, a szczególnie cieszy ją ustabilizowana w tym sezonie forma. Zawodniczka Vectry potwierdziła to na bieżni. Startując na dwóch dystansach – 800 i 1500 metrów, oba te biegi wygrała.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z wydarzenia.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz