Zamknij [X]

Kujawsko-Pomorskie na czele, Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek ze złotym medalem

2018-07-30 10:39:45, Maciej Kowalczyk

Kujawsko-Pomorskie wygrało klasyfikację województw podczas 24.Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląskie 2018 w lekkiej atletyce. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zawodnicy z Kujaw i Pomorza zdobyli 20 medali – 8 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych!

Po raz pierwszy w historii finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce Kujawsko-Pomorskie zwyciężyło w klasyfikacji województw. Nasz Region z dorobkiem 403 punktów wyprzedził Śląskie – 313 i Łódzkie – 279.

Na bieżniach, rzutniach i skoczniach Stadionu Śląskiego punkty do tego rankingu zdobyli młodzi lekkoatleci z następujących klubów: CWZS Zawisza Bydgoszcz (125), LKS Vectra Włocławek (54), MGLKS Nadwiślanin Chełmno (46), MKL Toruń (41), BKS Bydgoszcz (33), LIUKS Kruszwica (32), LUKS Start Nakło (16), MUKL Brodnica (16), GKS Olimpia Grudziądz (15), MKS Inowrocław (14), UKS Cyprianka (8), LUKS Serock (3).

Złoty medal zdobyła Klaudia Kazimierska (Vectra Włocławek), na dystansie 1500 m osiągnęła czas 4:31,65. Inna zawodniczka Vectry, Julia Kowalska zdobyła srebro w chodzie na 5000m z wynikiem: 26:30.55.

Klasyfikację klubową wygrał Zawisza Bydgoszcz z dorobkiem 8 medali (5 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe), wyprzedzając Skrę Warszawa i AZS UMCS Lublin. 

Oto wyniki uzyskane przez sportowców z regionu:

Złote medale – 8

Klaudia Kazimierska (Vectra Włocławek) – 1500 m – 4:31,65

Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) – 400 m - 55.20

Wiktoria Kalitta (Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce – 3.90

Gracjan Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz) – skok wzwyż – 2.04

Zawisza Bydgoszcz (Noemi Ciurkot, Wiktoria Trzcińska, Zuzanna Kogut, Natalia Orszagh) – sztafeta 4x 100 m - 48.22

Jakub Augustyniak (Olimpia Grudziądz) – 800 m – 1:52.65

Zawisza Bydgoszcz (Adam Ślaziński, Jędrzej Ksepka, Mikołaj Brodzik, Dawid Kaszyński) – sztafeta 4x100 m – 42.60

Zawisza Bydgoszcz (Adam Ślaziński, Ryszard Piasecki, Adrian Trzósło, Jędrzej Ksepka) – sztafeta 4x400 m – 3:23,24

 

Srebrne medale - 7

Sebastian Urbaniak (LIUKS Kruszwica) – 400 m ppł – 54.28

Wiktoria Forc (Zawisza Bydgoszcz) – 56.00

MKL Toruń (Klaudia Lis, Kamila Skrzypnik, Natalia Tarkowska, Zuzanna Borzewska) – sztafeta 4x100 m - 48.23

Karol Wiśniewski (LUKS Start Nakło) – skok w dal – 6.88

Julia Kowalska (LKS Vectra Włocławek) – 5000 m chód – 26:30.55

LIUKS Kruszwica (Kacper Broniszewski, Krystian Zubel, Dawid Węclewski, Sebastian Urbaniak) – sztafeta 4x400 m – 3:24.40

Jędrzej Poczwardowski (MKL Toruń) – 1500 m – 4:00.35

 

Brązowe medale - 5

Weronika Zaręba (Zawisza Bydgoszcz) – skok wzwyż – 1.70

Jakub Tuleja (Zawisza Bydgoszcz) – 3000 m – 9:09,91

Miłosz Oczkoś (Nadwiślanin Chełmno) – 10000 m chód – 52:45.80

Dominik Stępień (Nadwiślanin Chełmno) – rzut oszczepem – 62.32

BKS Bydgoszcz (Alicja Partyka, Julia Szewczyk, Zuzanna Lichowska, Kinga Gacka) – sztafeta 4x400 m dziewcząt – 3:54.40

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz