Przystań przy ulicy Płockiej już niedługo zostanie otwarta dla mieszkańców. Domki campingowe, pole camperowe i namiotowe, czy kąpielisko. Dziś na sesji Rady Miasta radni decydowali o wysokości cen, jakie przyjdzie zapłacić mieszkańcom za korzystanie z nowej przystani.
Przykładowa cena którą będziemy rekomendować to to, aby za basen letni utrzymać tę cenę, która była w latach ubiegłych na basenach na skrzyżowaniu ulic Lisek i Wysokiej. W tym przypadku wzrostu cen by nie było – mówi Piotr Kowal, przewodniczący Rady Miasta.
Przystań została rozbudowana o pomost cumowniczy dla 30 jednostek i nowy slip dla większych łodzi. Wybudowano także osiem domków campingowych, pole camperowe jak i namiotowe, oraz stołówki. Powstało także kąpielisko, wodny plac zabaw, szatnia jak i sanitariaty.
Dodatkowo na całości całej przystani wytyczono trasy komunikacyjne i wewnętrzne drogi dojazdowe, a całość przystani uzbrojona została w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz media.
Kiedy możemy spodziewać się otwarcia? Prezydent miasta mówi że to tylko kwestia czasu, ponieważ sama infrastruktura jest już gotowa.
Otwarcie w pierwszej połowie czerwca. Przystań jest właściwie gotowa, brakowało tylko formalnego zatwierdzenia cennika i będziemy mogli zapraszać mieszkańców na odnowiony, zmodernizowany obiekt. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta.
Obaw co do przyszłości nowej przystani nie kryje jednak klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi bowiem o nową wytwórnie mas bitumicznych, która ma powstać niedaleko samej przystani.
Za stacją benzynową przy ulicy Płockiej 166 ma powstać wytwórnia mas bitumicznych. Nie wiem czy taka inwestycja za prawie 20 milionów w sąsiedztwie tak uciążliwej dla środowiska i mieszkańców inwestycji będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem jakim powinna się cieszyć. Tym bardziej że tam są miejsca do wypoczynku i baseny letnie; to duża sprzeczność – mówi Janusz Dębczyński, przewodniczący Klubu Radnych PiS
Przystań została przebudowana w ramach projektu „Wzmocnienie i wykorzystanie potencjału endogenicznego Włocławka poprzez turystyczne i rekreacyjne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego”. Projekt otrzymał ponad 12 milionów złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji, według wniosku o dofinansowanie wynosi ponad 17,7 milionów złotych. Koszt kwalifikowany to blisko 15,8 mln złotych.
Komentarze (1)