Zamknij X

ESKAPADA w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

2022-04-25 14:51:57, Q4.pl

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej już 8 raz włączyło się do akcji „ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem”.

Imprezę organizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a jej gospodarzem było ponad sześćdziesiąt organizacji. To za ich sprawą powstała oferta zwiedzania regionu z przewodnikami – ponad sto różnego rodzaju wycieczek, tras, rajdów, gier terenowych.

Akcja ta stanowi niemałą gratkę dla miłośników historii regionu, poszukiwaczy różnorodnych aktywności i zwykłych ciekawskich, szukających w swojej okolicy czegoś nowego.

Po wystawie stałej Włocławski fajans 1873-1991, mieszczącej się w gmachu głównym Muzeum, przy ul. Słowackiego 1a, oprowadzała Karolina Bandziak-Kwiatkowska z Działu Fajansu.

W Muzeum Etnograficznym, na miłośników kultury ludowej Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, czekała Eliza Sutkowska z Działu Etnograficznego. Co mieli okazję zobaczyć zwiedzający?

Kultura materialna Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Rolnictwo, budownictwo, rybołówstwo, również kultura duchowa, bo obiekty związane z obrzędowością. W skrócie, wszystko co co przybliża nam to dawne życie na tych ziemiach. - mówi Eliza Sutkowska

W podróż po Muzeum Historii Włocławka uczestnicy ESKAPADY wyruszyli z Marianem Cieślakiem z Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii Historycznej.

Zbiory Sztuki zaprosiły zwiedzających na dwie ekspozycje stałe oraz wystawę czasową. O Stanisławie Zagajewskim oraz Janie Sowińskim opowiadał Adam Zapora – Kierownik Zbiorów Sztuki, natomiast po ekspozycji poświęconej Wacławowi Bębnowskiemu oprowadzała Justyna Kwiatkowska z Działu Sztuki.

ESKAPADY nie mogło zabraknąć w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. W niezwykłą podróż do przeszłości uczestników akcji zabrała Monika Piotrowska. 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz