Zamknij X

Wieczornica Patriotyczna w Muzeum

2021-11-05 08:55:45, Q4.pl


kiedy 2021-11-10 | 17:00 gdzie Gmach Główny Muzeum

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w dniu 10 listopada, o godz. 17.00, do gmachu głównego przy ul. J. Słowackiego 1a na wieczór artystyczno-historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W programie spotkania prelekcja Tomasza Wąsika poświęcona przełomowym wydarzeniom włocławskim z 1918 roku. Splot wypadków z okresu I wojny światowej spowodował, że po 123 latach niewoli pojawiła się realna szansa na wskrzeszenie niepodległego państwa polskiego. Stało się to również za przyczyną zaangażowania tysięcy Polaków w działalność konspiracyjną, polityczną oraz zbrojną, co ostatecznie doprowadziło do stworzenia fundamentów II Rzeczypospolitej. Swój udział w walce o niepodległość mieli również mieszkańcy Włocławka i regionu, którzy czynnie włączyli się w nurt pracy niepodległościowej.

Spotkanie uświetni występ Chóru Męskiego „Osięciny” pod dyrekcją Tomasza Cybulskiego.

Przypominamy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników spotkania, obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią – dystans, noszenie maseczek oraz dezynfekcja.

Wstęp na wydarzenie to tylko symboliczna złotówka

(Informacja prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz