Huczny początek play-off'ów. Anwil pokonuje Twarde Pierniki Toruń

2022-04-19 12:45:26, Q4.pl

Doskonały start Rottweilerów w fazie play-off'ów Energa Basket Ligi. Wczoraj pokonali oni Twarde Pierniki Toruń aż 92:62.

Kończąc mecz z tak ogromną przewagą aż trudno uwierzyć, że do trzeciej kwarty to właśnie zawodnicy z Torunia byli na prowadzeniu.

Wszystko zmieniło się podczas trzeciej kwarty, kiedy to prowadząc 50 do 42, z parkietu zszedł Roko Rogić, grający dla Torunia. Wystarczy powiedzieć, że z Chorwatem na parkiecie torunianie byli +3, a cały mecz przegrali różnicą 30 punktów! Rogić na parkiecie spędził dokładnie 25 minut.

Rottweilery po przerwie grały niemal perfekcyjnie, a rywale tylko przyglądali się z boku ich kolejnym akcjom. Kiedy Jonah Mathews trafił dwie szalone trójki z rzędu (trzy i pół minuty przed końcem meczu) i wyprowadził włocławian na prowadzenie 89:62, nikt już nie miał wątpliwości kto wygra.

Anwil zakończył mecz serią 22:0. Przeciwnicy nie mogli zdobyć ani jednego punktu przez ostatnie osiem i pół minuty spotkania.

Drugi mecz zaplanowano na środę 20 kwietnia (godz. 17:30), gospodarzem pojedynku ponownie będzie Anwil. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 92:62 (21:26, 21:20, 26:12, 24:4)

Anwil: Jonah Mathews 21, Kyndall Dykes 18, Ziga Dimec 14, Michał Nowakowski 10, Szymon Szewczyk 9, Kamil Łączyński 8, James Bell 7, Luke Petrasek 3, Maciej Bojanowski 2, Marcin Woroniecki 0, Alex Olesiński 0.

Twarde Pierniki: Daniel Amigo 15, Roko Rogić 12, James Eads 12, Jahenns Manigat 10, Aaron Cel 6, Michał Samsonowicz 3, Bartosz Diduszko 2, Michał Kołodziej 2, Przemysław Karnowski 0, Szymon Janczak 0, Ignacy Grochowski 0.