Rottweilery wygrywają European North Basket League

2022-04-08 11:24:41, Q4.pl

Rottweilery z pucharem ENBL. Wczoraj, w finale Północnoeuropejskiej Ligi Koszykarzy Anwil pokonał litewski zespół Siaulai-7bet 90:79. To pierwszy puchar klubu na arenie międzynarodowej.

Anwil w fazie grupowej wygrał aż pięć meczy i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Jako faworyt przystępował więc do ostatecznej walki o trofeum we własnym mieście. W środę pokonał w półfinale estoński Tartu Ulikool Maks and Moorits 80:74, choć emocje i walka o zwycięstwo trwały do ostatniej minuty gry.

W finale czekało na polski zespół trudniejsze zadanie, co widać było od pierwszych minut czwartkowego meczu. Do przerwy goście — grający fizyczną, twardą koszykówkę — prowadzili 45:42. Przez osiem minut trzeciej odsłony gry trwała walka kosz za kosz. W ostatniej fazie tej kwarty dał o sobie znać świetnie dysponowany Luke Petrasek, co pozwoliło gospodarzom wyjść na prowadzenie 64:58. To właśnie on poprowadził drużynę do zwycięstwa zdobywając aż 25 punktów.

Wszystko co najlepsze wydarzyło się dopiero w ostatniej kwarcie, więc warto było czekać. Petrasek trafiał trójkę za trójką. Jego skuteczność wykorzystywał Kamil Łączyński, który wiedział jak asysować zarówno na obwodzie, jak i pod koszem.