Rottweilery zawalczą o puchar ENBL. Zwycięstwo w starciu z Estonią

2022-04-07 14:21:31, Q4.pl

Rottweilery pokonały 80:74 Tartu Ulikool Maks & Moorits w półfinale European North Basketball League! Tym samym, już dziś Anwil Włocławek powalczy o puchar rozgrywek.

Mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie Rottweilerów, ich rywale z Estonii nie planowali odpuszczać. Szybko odrobili straty, a nawet wygrywali jednym punktem po pierwszej kwarcie.

Trend utrzymywał się także po wznowieniu rozgrywki. W ataku punktowali jednak m.in. Mathews i Bell i to dzięki nim Anwil odrobił straty i mógł spokojnie schodzić do szatni na przerwę prowadząc 37:35.

Dopiero zmiana stron pokazała prawdziwe twarze zawodników Rottweilerów. Mimo, że po bardzo dobrej grze zawodników z Włocławka, po 30 min prowadzili oni 61:49, nasi przeciwnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W błyskawicznym tempie zaczęli oni odrabiać straty. Na sześć minut przed końcem meczu przewaga Anwilu została zmniejszona do jednego punktu. Chwilę później, Suurorg trafił za 3 punkty, torując drogę do zwycięstwa zawodnikom z Estonii.

Jeszcze dwie minuty przed końcem na tablicy był remis 72:72, a Estończycy naciskali. Za trzy trafił jednak Jonah Mathews, a za moment tym samym popisał się Kamil Łączyński (78:72). Trener rywali wziął przerwę, jednak nie dała ona wiele – James Bell przechwycił bowiem piłkę wyrzucaną z linii bocznej i pewnie wykończył przy obręczy. Anwil zbudował bezpieczną przewagę, a przeciwnicy musieli pogodzić się z porażką.

Zwycięstwo z zespołem z Estonii oznacza, że Anwil powalczy dziś w finale europejskich pucharów. Mecz rozpocznie się punktualnie o godz. 19.

Anwil Włocławek - Tartu Ulikool Maks and Moorits 80:74 (18:20, 19:14, 24:15, 19:25)

Anwil: Mathews 22, Bell 16, Dimec 12, Dykes 11, Łączyński 10, Bojanowski 4, Petrasek 3, Olesinski 2, Nowakowski 0, Woroniecki 0,
Tartu: Sall 14, Elksinis 12, Drungilas 12, Suurorg 11, Braxton 11, Eelmae 9, Kowliar 4, Wembi 1.