Stypendia sportowe przyznane. Wyróżnienia dla 25 najlepszych

2022-02-11 13:11:01, Q4.pl

25 młodych zawodników z włocławskich klubów sportowych otrzymało dziś z rąk prezydenta Marka Wojtkowskiego stypendia sportowe. W tym gronie znaleźli się lekkoatleci, bokserzy, czy też wioślarze.

Klaudia Kazimierska, Fabian Barański, Sebastian Urbaniak czy też Angelika Szymańska – to niektórzy spośród włocławskich sportowców uhonorowanych prezydenckim stypendium. Choć to dziś odbyła się oficjalna uroczystość ich wręczenia, to niektórzy spośród zawodników już kilka dni temu odebrali wyróżnienia, o czym ratusz informował w mediach społecznościowych. Na przeszkodzie, by wszyscy stawili się w ratuszu stanęły starty w zawodach i zgrupowania.

Kwoty wypłacane zawodnikom są zróżnicowane i wynoszą od 120 do 3 tysięcy złotych. Na największe wsparcie ze strony ratusza mogą liczyć najbardziej utytułowani, choć jak przyznają sami zawodnicy – każde wsparcie na typ etapie ich kariery jest istotne. Uprawianie sport na tym poziomie bowiem kosztuje i nie mówimy u tylko o suplementach, wyjazdach czy obozach ale także o bardziej przyziemnych rzeczach jak buty czy po prostu sprzęt sportowy.

Są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, bo oprócz tego, że Państwa wspieramy, to Państwo też promując miasto dają przykład jak można realizować swoje pasje, dla waszych rówieśników, dla dzieci i młodzieży a bardzo nam na tym zależy. – mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski.

Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Włocławek Łukasz Pszczółkowski dodawał, że stypendia to nie tylko przywilej:

Ale też pewne zobowiązanie do tego, żebyście sławili Włocławek. To co robicie teraz, żebyście robili dalej, najlepiej jak potraficie – podczas startów, podczas codziennego życia.

Stypendia prezydenta to nie jedyna forma wsparcia dla młodych sportowców jaką realizuje włocławski ratusz. Przypomnijmy, że na kwiecień zaplanowano wręczenie prezydenckich nagród w tej dziedzinie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz