Święta Wojna we Włocławku. Rottweilery górą

2022-01-24 11:47:05, Q4.pl

W meczu EBL Anwil Włocławek pokonał WKS Śląsk Wrocław. Kolejna Święta Wojna zapewniła kibicom ogromną dawkę emocji. Rottweilery pokonały swoich przeciwników 97:89.

Pierwsza kwarta Świętej Wojny w Hali Mistrzów zdecydowanie należała do gości. Aleksander Dziewa który trafił 7 oczek oraz Kodi Justice i Ivan Ramljak zdobywający po 6 punktów każdy zdominowali gospodarzy. W Anwilu trafiał tylko Lukas Petrasek, przegrywając 19 do 24.

Druga kwarta należała do Rottweilerów. Po udanych akcjach Mathewsa, Anwil w 16 minucie prowadził 39 do 32. Włocławianie nie odpuszczali. Podobnie było podczas następnej części meczu. Świetnie bronili i kontrowali, a w ataku pozycyjnym gospodarze trafiali praktycznie z każdej pozycji.

Na minutę przed końcem Maciej Bojanowski wykorzystał świetne podanie Kyndalla Dykesa i z impetem wsadził piłkę do kosza (92:87), co stonowało zapędy przeciwników. Za chwilę złe podanie z autu wykorzystał James Bell, który także popisał się wsadem. Cios jaki ostatecznie pogrzebał szanse wrocławian zadał Luke Petrasek. Podkoszowy został obsłużony przez Jonah Mathewsa i nie pomylił się z dystansu (97:89) – do końca meczu było 40 sekund, ale Rottweilery były w gazie i nic nie byłoby już im w stanie zabrać zwycięstwa.

W trakcie spotkania urazu doznał Kamil Łączyński. Na chwilę obecną przed kapitanem drużyny badania – o jego stanie zdrowia poinformuje KK Włocławek, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 97:89

Kwarty: 19:24, 29:26, 31:16, 18:26
ANWIL: Mathews 20 (4x3, 8 as.), Petrasek 19 (3x8), Dimec 10 (8 zb), Bell 7 (1x3), Łączyński 0 - Dykes 30 (2x3), Bojanowski 9 (1x3), Frąckiewicz 2, Kowalczyk 0, Olesiński 0.
WKS: Trice li 19 (4x3, 8 as.), Ramljak 13 (1x3, 7 zb.), Dziewa 12 (1x3), Justice 8 (1x3), Meiers 8 - Kolenda 14 (3x3), Kanter 11 11, Karolak 1, Langivine 0.