Zamknij X

Program in-vitro dla mieszkańców Włocławka

2022-01-18 08:16:17, Q4.pl

W dniu 13 stycznia 2022 r. zostały podpisane umowy z 7 klinikami, które w latach 2022-2023 będą udzielać mieszkańcom Włocławka świadczeń dofinansowanych z budżetu miasta w ramach „Programu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców miasta Włocławek na lata 2021-2023”.

Realizatorami programu wybranymi w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert zostali: GRAVIDA Sp. z o.o., Płock; MEDI PARTNER Sp. z o.o., Warszawa (miejsce udzielania świadczeń: Gdynia); SALVE MEDICA Sp. z o.o. Sp. kom., Brzeziny koło Łodzi (miejsce udzielania świadczeń: Łódź); SALVE MEDICA WARSZAWA Sp. z o.o. Sp. kom., Warszawa; GAMETA-SZPITAL Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. kom., Rzgów; GAMETA GDYNIA Centrum Zdrowia, Gdynia; CENTRUM BOCIAN Sp. z o.o. Sp. kom., Białystok (miejsce udzielania świadczeń: Warszawa, Katowice, Białystok, Szczecin, Poznań).

Uczestnikom Programu przysługuje możliwość dofinansowania do jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka w wysokości do 5 000 zł (kwota może być niższa z uwagi na koszty procedur podane przez realizatorów). Planowany budżet programu na 2022 rok umożliwi dofinansowanie leczenia 30 parom.

Szczegółowe informacje na temat udziału w programie zostały udostępnione na stronie internetowej.

Można je również uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego pod numerem tel. 54 414 49 59.

Program wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców miasta Włocławek na lata 2021-2023” jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez mieszkańców naszego miasta. Zjawisko niepłodności nasila się od kilkudziesięciu lat, będąc naturalną konsekwencją zmian współczesnego świata. Według najnowszych badań w Polsce dotyczy już co piątej pary. Niepłodność jest szczególną chorobą, ponieważ dotyka młodych ludzi w okresie ich największej aktywności. Wywiera silnie negatywny wpływ na funkcjonowanie rodziny, stan emocjonalny pary, jej funkcjonowanie społeczne i zawodowe. Rodzicielstwo jest niezwykle istotnym elementem roli społecznej, czynnikiem rozwoju oraz sposobem samorealizacji. Dlatego, w obliczu obserwowanych zmian demograficznych i problemów zdrowotnych uzasadnione jest zwiększenie dostępności do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz wspieranie niepłodnych par dofinansowaniem do zapłodnienia pozaustrojowego. To wysokospecjalistyczne leczenie nie jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz