Właśnie poznaliśmy listę klinik, które zostały wybrane na realizatora programu polityki zdrowotnej o nazwie „Program wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców miasta Włocławek na lata 2021-2023” w ramach konkursu ofert.
Na początek, samorząd Włocławka chce umożliwić skorzystanie z procedury in vitro dofinansowanej z budżetu miasta, dwudziestu parom w 2021 r. oraz sześćdziesięciu parom w kolejnych dwóch latach. Obecny plan zakłada obniżenie kosztów ponoszonych przez pacjentów na leczenie niepłodności o 5 tys. zł do końca 2023 r.
Jakie kliniki będą pomagały mieszkańcom miasta w ramach programu? Są to:
- Gravida Sp. z o.o., Płock (miejsce udzielanie świadczeń: Płock)
- Invicta Sp. z o.o., Sopot (miejsce udzielanie świadczeń: Gdańsk, Łódź)
- Salve Medica Sp. z o.o. Sp. kom, Brzeziny (miejsce udzielanie świadczeń: Łódź)
- Salve Medica Warszawa Sp. z o.o. Sp. kom, Warszawa (miejsce udzielanie świadczeń: Warszawa)
- Gameta – Szpital Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. kom., Rzgów (miejsce udzielania świadczeń: Rzgów)
- Gameta Gdynia Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Gdynia (miejsce udzielanie świadczeń: Gdynia)
- Centrum Bocian Sp. z o.o. Sp. kom, Białystok (miejsce udzielanie świadczeń: Białystok, Warszawa, Katowice, Poznań, Szczecin)
Kto będzie mógł skorzystać z programu? Będą to pary, które posiadają dokumentację medyczną potwierdzającą przyczynę niepłodności, a wiek pań w dniu pierwszej wizyty u realizatora programu in vitro będzie mieścił się w przedziale 25 - 40 lat. Pary aplikujące do programu muszą mieszkać na terenie Włocławka od 12 miesięcy od chwili zgłoszenia się do programu i rozliczać podatek dochodowy za poprzedni rok w Urzędzie Skarbowym w naszym mieście. Pary będą też musiały wyrazić zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów.
Komentarze (0)