Zamknij X

Groźby wobec prezydenta Wojtkowskiego. Autor pisze o maseczkach i 'śmiercionce'

2022-01-17 15:09:55, Q4.pl

Do czego jeszcze jesteśmy zdolni? - pyta prezydent Marek Wojtkowski. Dziś w nocy na jego skrzynkę pocztową przesłano mail, którego autor grozi mu śmiercią. Sprawa trafiła już do organów ścigania.

Marku Wojtkowski, zamorduję cię sk..... Zamorduję cię, bo znęcasz się nad ludźmi za brak maseczki. Zamorduję cię, bo ZMUSZASZ DZIECI DOI PRZYJĘCIA SMIERCIONKI – pisze autor wiadomości opublikowanej dziś na facebookowym profilu prezydenta miasta.

Dalej w wiadomości autor nazywa Marka Wojtkowskiego zbrodniarzem i kończy „zatem oczekuj śmierci swojej”.

3 lata po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na skrzynce pocztowej znajduję taki e-mail. Do czego jeszcze jesteśmy zdolni? Czy temat pandemii gdy zmarło już ponad 100 tys. Polaków nie powinien nas łączyć, a nie dzielić? Czy sprawa sprzed 3 lat niczego nas nie nauczyła? - komentuje treść otrzymanej wiadomości prezydent.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza sytuacja, gdy Marek Wojtkowski otrzymuje skierowane pod swoim adresem groźby. To właśnie kilka dni po tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, którego autor pisał: "Bardzo dobrze, że suweren pozbywa się polityków psychopatów którzy niszczą ten kraj”. W treści, znalazły się też groźby wobec prezydenta Włocławka. Wtedy także informacja o groźbach trafiła do odpowiednich służb. Kilka dni później autor wpisu został zatrzymany przez włocławskich mundurowych a w czerwcu 2019 roku sąd zdecydował o jego winie i skazał mężczyznę na (łącznie) 16 miesięcy więzienia.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz